xCarriex

Jak a kde si najít kamarády, když už nechodím do školy?

V práci se pár lidí najde, to jo. Ale nejsou to vždy lidi, se kterými by člověk poseděl. Hlavně, nepiju alkohol a mam pocit, že mě to dost vylučuje ze společnosti. Takže, kde mám hledat, když už mě nebaví nemít s kým si popovídat?

Nejlepší odpověď
FlAsh_7

Zkuste chodit do nějaké zájmové činnosti(kurz šachů, sraz fotografů, sraz milovníků např. vaření apod.) Prostě do kroužků o tom, co Vás baví. Tímto způsobem najdete lidi se stejnými/podobnými zájmy. Hodně štěstí a stím alkoholem chválím.

Další odpovědi
Drap

Chodit mezi lidi, věnovat se svým zájmům společně s lidmi kteří mají obdobné zájmy a najde se přátel dostatek.

Anikitos

Ve škole si většina lidí najde přátelé, protože jsou „nuceni“ s těmito lidmi trávit čas. Ale přátelé se dají hledat úplně kdekoli.

Podle mě si dnes lidi umí najít přátelé jen ve škole (a možná v práci) a nikde jinde. Škola ho totiž „naučí“ nestarat se o sebe a okrádá ho o schopnosti jako je (samovolné) navazování kontaktů, umělěcké vlohy, chuť k učení, samostatné myšlení…
I ve škole i v práci se přátelé dělají tak, že se s někým pustíte do řeči, pak ho trochu líp poznáte a už se to nese – jsou z vás přátelé. Jenže lidi se bojí oslovit ostatní, když je potkají poprvé (nebo i po druhé, či po třetí) a osmělí se s někým mluvit až po čase, co se setkávají. Je třeba se osmělit a pustit se do rozhovorů i s „cizími.”

Po způsobu školy – totiž navazování přátelství s lidmi, se kterými se často („nuceně“) střetáváme – práce a nějaké kurzy (zájmové aktivity = široká škála, každý nějaké má). Ale seznámit se můžete s kdekým třeba v sousedství, v kině, obchodě, na zastávce, autobuse..... stačí navázat řeč (což je někdy nepříjemné, ale je to třeba neboť člověk je tvor společenský, jak tvrdí Aristotelés a mluvit je třeba).

Jinak popovídat si taky můžete snad kdekoli a s kýmkoli, kdo tvrdí, že ne, tak je buď lhář anebo si neuvědomuje, že stačí vyjít ven (lidi jsou všude).

Pokud nějaké přátele máte, využíjte jich k seznámení s novými lidmi (nepřímo – nemusíte je vůbec prosit o seznámení s někým, to fakt ne). Určitě znají plno lidí, které neznáte vy a baví se s nimi, chodí s nimi ven. Tak až někam půjdou, jděte s nimi. Navažte kontakt s přáteli přátel (vašich přátel) – je to propletená síť kde jsou třeba stovky lidí, které se znají (ale ne všichni vzájemně) = např. 2 lidé mají jednoho známého, ale ti dva se neznají navzájem a takhle to pokračuje jako přetrhaná pavoučí síť.

Usoman

Na to je přeci Facebook a pokud chceš něco ještě osobnějšího, tak Tinder. :)

lenkasvob

Dám vám cennou radu. Když chcete najít prátele, známé, kamarády, stačí zodpovědět 3 otázky:
Koho chci najít
Kde je
Jak to provést.
Dobrá zpráva je, že že jakmile zjistíte, koho chcete potkat, tak už se vám otevřou dveře k dalším krokům. Mám informace, že po prázdninách 2023 bude otevřený start-up setkejmese a přes něj se vám otevřou netušené možnosti.