jak a kde si mám zažádat o svěření dítěte do péče

Mám ročního chlapečka a chtěla bych si ho dát svěřit do péče z důvodu že jeho otec se o něj dlouhodobě nestará i když žijeme v jedné domácnosti.Hraje hrací automaty a díky tomu mi nedává peníze.Chci se od něj odstěhovat ale on je občanem slovenské republiky a proto bych radši než se odstěhuju měla malého ve své péči.Vím že se posílá žádost k soudu ale nevím jak jí mám napsat.Děkuji za odpověď

Odpovědi
standa

Žádost (návrh) podejte ve třech vyhotoveních na Okresní soud v místě vašeho bydliště.

Zmiňovaný návrh se nazývá " Návrh na zahájení řízení o úpravě poměrů nezletilého dítěte pro dobu před rozvodem manželství jeho rodičů"

Pokud to shledáte za důvodné, rozšiřte tento návrh i pro odbobí PO rozvodu.

Detaily jak sepsat návrh naleznete v níže přiloženém odkazu.

Hodně štěstí !

Zdroj: http://rodina­.juristic.cz/61891/cl­anek