Jak a kde se vzala voda na planetě Zemi??

Jak a kde se vzala voda na planetě Zemi?? Ve vesmíru?

Nejlepší odpověď
Lencis

První oceány se objevily na Zemi asi před 3,8 miliardami let. Předpokládá se, že vnikly kondenzací vodní páry po ochlazení povrchu, kdy se vodní pára z ovzduší měnila v mohutné přívaly deště, které pomalu zaplavovaly rozsáhlé nížiny. Podle současných teorií se obrovské množství vody na Zemi dostalo vlivem srážkové činnosti planety v době akrece. Dopadající tělesa (převážně komety) zásobily Zemi vodou, která se postupně kumulovala až umožnila vznik oceánu.

Případně si přečtěte zajímavý článek v odkaze.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/170465-roje-meteoritu-prinesly-zemi-vodu-a-teplo-pro-vznik-zivota.html