Ametyst

Jak a kde se rozhoduje o zdražování tabáku a cigaret?

Nemusí to procházet schvalováním v poslanecké sněmovně? Vláda snad vládne pomocí dekretů? Neuvěřitelné. Zdražuje se každý měsíc, jakoby samovolně a potichu.

Odpovědi
Pepa25

🙂 Kdyby jen každý měsíc, ale ceny všeho, včetně cigaret, se mění neustále. Nejsme za socíku, vláda nerozhoduje o žádných cenách. O daních rozhoduje parlament.

elkon

Ceny všeho zvedá inflace a marže, náklady výrobců. Na tabákové výrobky i jiné věci určuje daně a DPH vláda, potažmo parlament. Ceny jako takové určuje trh. Je to složitá otázka spíše pro ekonomy.

Lgee

EU