Kelt

Jak a kde se přesvědčím, že poplatky byly uhrazeny, když mám inkaso?

Mám zaplacené inkaso elektřinu, plyn, televizi, ale přitom mi nejde televize, jako by nebyla zaplacena. Elektřina a plyn nebyla také prý zaplacena, a jediný doklad, co mám je to inkaso s nějakými detaily a číslem organizace. Kde zjistím, zda byla platba uhrazena? Na poště, nebo mám vyhledat podle nějakého čísla příslušnou organizaci? Vyznáte se někdo v tom? Děkuji

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… „Potvrzení o uhrazených platbách SIPO na přání“ https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/platebni-a-financni-sluzby-cr/sipo
… počti si, je tam podrobnej návod …

Další odpovědi
rouzi

Máš určitě nějaký doklady o zaplacení.
Moc nechápu otázku.

Dochy

Navíc u klasické televize se sice poplatky platí, ale není možnost vás od všudepřítomného (skoro, zrovna u nás je trochu problém) signálu odstříhnout…

marci1

Na platebním dokladu SIPO v levém horním rohu „Podací znaky“ (pokud je inkaso zaplaceno) musíš mít v případě, že to platíš na poště hotově: razítko pošty. Pokud inkaso platíš bezhotovostně z účtu, tak je tam natištěno „Neplaťte“. Pokud to tam máš a platby nebyly uhrazeny-viz odpověď Mc Merkurion. 🙂