_136

Jak a kde se naučit na tento hudební nástroj?

Odpovědi
elkon

Chceš se učit na nástroj, který ani neznáš a nic o něm nevíš? Co to má za logiku? Je to okarína a kdo má hudební sluch, ten se na ni naučí sám. Kdysi jako kluk jsem na ni trochu hrál.

Kelt

Ano, je to okarina. Kdysi jsem si ji chtěl koupit, protože byla levná. Podle počtu otvorů by to mělo mít rozsah jednu až dvě oktávy, něco jako u flétny. A prstoklad najdeš tady
https://www.go­ogle.cz/search?q=o­karina+prstoklad&hl=cs&t­bm=isch&source=i­u&ictx=1&fir=Mj8­zcopbEyWZMM%252CB4dF­L_gh1BxvlM%252C_&vet=1&us­g=AI4_-kQucbVkGWU6q6HF7­VEoeSFmvGcbOQ&sa=­X&ved=2ahUKEw­j5rr_18ujvAhWYg­f0HHQGYD2sQ9QF6BAg­MEAE#imgrc=Mj8zcop­bEyWZMM

paul1

Okarína – můj první hudební nástroj – dostal jsem ji v letech začínající puberty, asi si naši mysleli, že se tím zklidním. Byla hnědá, z nějaké keramiky. Celkem snadno se na ni hrálo. Kde skončila netuším, už jsem ji roky neviděl.

Michálek1245

Na YouTube na tenhle nástroj najdeš mraky návodů. Ale zrovna tohle to je nástroj, kde se naučíš fakt sám. Jen to chce mít trochu hudební sluch. Kdybys nevěděl, jakou okarínu koupit, tak tady máš docela fajn návod na to, jak koupit okarínu : https://www.top­muzika.cz/maga­zin/jak-vybrat-okarinu/ Já bych ji doma asi taky někde našel, ale je to takový nástroj, který baví chvíli a pak už moc ne. 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.