Katoda

Jak a kde se nakazí pacient nula chřipkou na podzim?

Před 100 lety na celém světě řádila španělská chřipka. Pak docela rychle zmizela, patrně díky promořenosti lidstva (nebo zmutovala do slabší verze?). Proč není španělská chřipka i dnes? Každoročně? A proč je každoročně běžná chřipka? Proč už taky nevymizela? A hlavní otázka, jak a kde se na podzim nakazí pacient nula běžnou chřipkou?

Odpovědi
Pepa25

Přiliš mnoho otázek 🙂 Odpovím na tu v titulku: sezónní chřipka nikdy zcela nevymizí, jen se stěhuje ze severní na jižní polokouli. Navíc virus chřipky neustále mutuje.

Mc Merkurion

… dle matematické teorie od pacienta minus jedna …

ivzez

Pacient nula se nenakazí nikdy a nikde.