Jak a kde může bývalý zaměstnavatel zjistit, kde pracuje jeho bývalý zaměstnanec?

Kromě toho že se zeptá někoho známého nebo tak. Lze to zjistit přes daňový úřad, zdravotní pojišťovnu, nebo sociálku?
Není to pak únik osobních údajů ?

Nejlepší odpověď
ivzez

Nijak a nikde.
OSSZ, zdravotní pojišťovna, FÚ ani nový zaměstnavatel
mu informace poskytnout nesmějí.

Správně by takové informace neměl poskytnout ani žádný známý,
protože ani toho bývalý zaměstnanec nepověřil sdělováním informací.

Jediná možnost podle mne je,
že by mu to bývalý zaměstnanec sdělil sám.

Další odpovědi
Drap

Legálně zjistit nejde. Už býválého zaměstnance ani nepotřebuje.

Petr87

Pokud je tím bývalým zaměstnancem kdejaký dělník tak to asi ani nikoho nezajímá. Pokud je to nějaký odborný profík který měl třeba i konkurenční doložku, a po jejím vypršení nastoupí na stejnou funkci jinde, tak je jasný že se to přes známý rozkecá.