Tana Horak

Jak a kam nahlásit porušování povinností opatrovníka, když nemám k dispozici rozhodnutí soudu ani spisovou značku?

Jak a kam nahlásit porušování povinností opatrovníka když nemám k dispozici rozhodnutí soudu ani mi nebylo umožněno získat spisovou značku a podobné náležitosti nutné k námitce?

Nejlepší odpověď
Kelt

Můžete podat na příslušný soud oznámení o porušování povinností opatrovníka. Pokud tam uvedete o koho se jedná, příslušní pracovníci si už dokument zařadí. Je třeba vybrat soud, který ustanovil daného opatrovníka – to je obvykle v místě bydliště, nebo v okresu. Můžete se telefonicky informovat v místě soudu a dohodnout se pak na formulaci a oni vám potřebné
údaje oznámí.

Pepa25

Můžu se zeptat, jaký je váš vztah k opatrovanci?