Hawajka

Jak a jakou stredni skolu si vybrat?

Zacinam byt pekne v haji z toho, na jakou stredni skolu jit… Nejradeji bych sla na stredni odbornou, ale bohuzel me nenapada s jaky zamerenim. Rozhodne chci pracovat s lidmi. Vlastne neni nic, co bych nechtela, az na technickou prumyslovku a zdravotnictvi… Zrovna tyhle 2 veci jsou nejvice zadane a me to bohuzel nebavi… Ve skole se ucim temer vyborne a spousta lidi me honi na gymnazium, ale ja bych si radeji vybrala sš odbornou, protoze vim, ze mam na to, abych se na vš, kdyz zaberu, dostala i tak.
Nejradeji bych odjela nekam do zahranici, do Skotska, nebo Japonska, makala jak sroubek a potom cestovala po svete…

Odpovědi
Drap

Bohužel střední školu na cestování tady nemáme. Nikdo z nás ti nedokáže vybrat. Neznáme tě. Nevíme co tě baví, jaký jsi typ a podobně. Pokud se učíš dobře a chceš ve studium pokračovat na některé VŠ, tak gymnazium by byla dobrá volba v této situaci.

Kepler

Tak si vyber třeba něco jako http://www.sko­lacrcb.cz/uvod­.php , studuj jazyky…

Zaibatsu

Makat na cestování není investice, jakou je škola, je to zábava.

Co se školy týče, za žádnou cenu bych nešel na gympl. Tam se pokouší naučit všechno a nenaučí nic. Vyber si něco, kde tě alespoň některé předměty budou bavit. S tím cestováním třeba souvisí hotelovka.

Některé zahraniční hotelové řetěžce nabízí pro svoje zaměstnance turnusy ve svých hotelech po světě. To byl plán mého bratra, který teda popravdě nedokončil a pingluje…i tak to může skončit, když někdo nemá tah na branku.

aliendrone

Pokud nejsi pevně rozhodnutá po ukončení SŠ pokračovat vejškou, tak gympl NE!
Asi by ti mohla sedět nějaká ekonomka, popřípadě hotelovka se zaměřením na cestovní ruch aj. podobné. Myslím.