dust8

Jak a čím uvolňuje ucpané WC? Jsou na to vyhrazené nástoroje a jaké?

Nejlepší odpověď
Kepler

Takzvaný Krtek (což není nic jiného než NaOH, který koupíš mnohem levněji v drogérii) se na ucpané WC nehodí. Ten rozpustí tukové zátky pod dřezem, nebo vlasy a vousy pod umyvadlem. Někdy pomůže instalatérské péro (ne instalatérovo), ale já jsem se dokonce setkal i s tím, že instalatér musel mísu odpojit a bordel vyhrábnout ručně (tuba od pasty + držák na WC deodorant + všelicos na tom navěšené). No chuťovka. Instalatér přestal nadávat, až když jsem mu nalil panáka.

Další odpovědi
aliendrone

Ucpané WC se uvolňuje dle potřeby a možností. Od ručního vybrání, přes chemii až po „mlecího“ robota s kamerou. Obvykle instalatéři dělají s něčím takovým >

https://www.zahrada-xl.cz/cistici-prostredky-pro-domacnost/stroj-na-cisteni-odpadu-250-w-15-m-x-16-mm-4-5-m-x-9-5-mm/

Edison

Krtek. Chemický, nebo mechanický. Mechanický je v podstatě pružina s uspůsobeným hrotem.

Dochy

Kepler: A nevíš o nějakém šikovném instalatérovi, co by měl ruku aspoň 1,5m dlouhou a zahnutelnou do pravého úhlu?? (do pravého úhlu v té cca 15cm trubce, běžný loket na to stačit nebude) Klidně bych mu nalil ty panáky i dva 🙂

aliendrone

Přeci by sis neodepřel TAKOVÝ ZÁŽITEK, jakým je protahování odpadu, no ne? ;) :D :D

Jestli ti stačí URČITĚ jen 150 cm, tak https://www.super-naradi.cz/Pero-protahovaci-na-odpady-3m-Kreator-KRT563001-d4817.htm Já bych ale nic kratšího, než 5m nekupoval, lépe 10m – to už ale musí pracovat DVA – jeden točí, druhý strká. :) S CHUTÍ DO TOHO!! :D :D :D

Dochy

Mám dva různě dlouhé kousky, ale chybí cit a oko. Ten zážitek si rozhodně neodpírám. První co jsem odtud vytáhl byli klukovi kraťase včetně nějakého dalšího nákladu (to dyž mu byli asi 2, šprajcli se snad až někde u stoupačky asi 2 m od ústí trubky a za 2 ohybama)