dust8

Jak a čím spilovat profil klíče, který byl udělán u zámečníka jako kopie, ale pouze jde zasunout do zámku, jinak nic?

Jinak nic, jakože nejde ani otevřít a ani zamčít zámek? Klíč jde plynule zasunout do zámku z obou stran, ale nejde s ním otáčet. Jak to vyřešit svépomocí? Klíč už mám delší dobu, ale zatím nebyl potřeba až do teď kdy se hodil. Myslím, že už je mimo záruku a bylo by mě i trapné s tím jít za zámečníkem, že je nefunkční. Co by s tím stejně nadělal?

Jakým konkrétním pilníkem a jakým stylem se to spiluje? Předpokládám, že se jedna jen o nepatrné pilování? Prostě všechny hranky malinko zapilovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Pilníkem, vhodného tvaru a velikosti.

Další odpovědi
Kepler

Sám bych se do toho nepouštěl a za tím zámečníkem zašel i s originálem klíče. Možná bude stačit to ještě jednou projet strojem. Pokud to je možné, vzal bych sebou i zámek.

Edison

To vůbec nemusí pomoc, neb kopie by mohla být podbroušená, nebo posunutá. Jedině reklamace, nejlépe se zámkem.

Dochy

Jakýmkoli běžným pilníkem na kov přiměřeně malým aby to s ním šlo. Ale musíš vědět co upilovat. Začít jentak někde pilovat a myslet si že to pomůže je poněkud naivní. Zkontroluj kopii proti originálu a možná najdeš jeden (nebo deset) rozdílů 😉
Jednou se mi stalo něco podobného a pak jsem zjistil, že nebyl klíč dofrézován do konce, takže se zasouval asi o dva milimetry méně než bylo třeba a pak se zarazil… Tam byla úprava poměrně jednoduchá.

nyjono

Myslím, že nejjednodušší bude nechat udělat novou kopii. Nestojí to svět.
Tedy pokud nepomůže lehké projetí pilníkem.