pusinka50

Jak a čím se čistí PET lahev od usazenin?

Dnes na Primě v diváckých zprávách předváděla paní, jak čistí PET lahev od usazenin. Bohužel mi to ušlo. Viděli jste tu ukázku? Nebo víte, jak čistit petku?
Doplňuji:
Já jen, že si do malé třetinkové PET lahve dávám čaj na pití na cesty. Celkem brzy se petka zanese od čajových usazenin a jsem nucena koupit novou vodu. Tím chci říct, že z té vyčištěné petky bych zase znovu pila, písek z venku z hygienických důvodů nevyhouje a po čistění savem i při vypláchnutí bych se bála o své vnitřnosti a taky zápachu.
Napadá vás ještě něco?
Díky za odpovědi. 🙂

Nejlepší odpověď
marci1

Také jsem neviděla. Šlo by to vyčistit nasypáním kancelářskými kovovými sponkami nebo rýží a zatřepat. Čistím tak třeba vázy.
Doplňuji:
Usazenina po čaji :
Jak zahnědlý hrnek od černého čaje, tak zahnědlá termoska či kojenecká láhev – obojí lze vyčistit velmi jednoduše. Nasypeme do nádoby nebo hrnku prášek do pečiva, zalijeme ho horkou vodou, protřepeme, necháme chvíli působit a umyjeme.

http://www.jak­tak.cz/jak-doma-vycistit-nevycistitelne.html

Další odpovědi
Drap

Viděl jsem to, čistila ji kousky papíru. Ovšem na staré a zaschlé usazeniny to fungovat nebude.
Doplňuji:
Písek ti nijak neznečistí lahev. Stejně ji následně vyplachuješ a vymýváš. Pokud ti však toto vadí, použij nadrcené a usušené skořápky z vajíček.

anonym

Nekoukal jsem…
Ale PETky občas čistím (používám je na odražení vody na kvítka a tak ´zarůstaj´) – HCl (kyselinou chlorovodíkovou) a nebo Savem – naliju, zatřepu, chvíli počkám, zatřepu, vyleju – jsou čisté. Pak už je jen vypláchnu.
Doplňuji:
Ad doplnění: Savo se běžně používá pro úpravy pitné vody a je dobře rozpustné vodou – takže je bez problémů vypláchneš…
HCl podobně…
🙂
Takže z jejich použití nemusíš mít strach (kytky mi taky vesele prosperují).

Džanička

Já čistím pískem. Venku naberu, přidám vodu a kvedlám tak dloho až je lahev čistá. Pak pořádně vypláchnu a je to..

Emefej

Neviděl, čistím ořechovými skořápkami.

kablik

čistit petlahve je čirá konina, v kontejneru jich máš stovky, když si nemůžeš dovolit koupit novou vodu…