Avatar uživatele
pusinka50

Jak a čím se čistí PET lahev od usazenin?

Dnes na Primě v diváckých zprávách předváděla paní, jak čistí PET lahev od usazenin. Bohužel mi to ušlo. Viděli jste tu ukázku? Nebo víte, jak čistit petku?
Doplňuji:
Já jen, že si do malé třetinkové PET lahve dávám čaj na pití na cesty. Celkem brzy se petka zanese od čajových usazenin a jsem nucena koupit novou vodu. Tím chci říct, že z té vyčištěné petky bych zase znovu pila, písek z venku z hygienických důvodů nevyhouje a po čistění savem i při vypláchnutí bych se bála o své vnitřnosti a taky zápachu.
Napadá vás ještě něco?
Díky za odpovědi. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 3599 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Také jsem neviděla. Šlo by to vyčistit nasypáním kancelářskými kovovými sponkami nebo rýží a zatřepat. Čistím tak třeba vázy.
Doplňuji:
Usazenina po čaji :
Jak zahnědlý hrnek od černého čaje, tak zahnědlá termoska či kojenecká láhev – obojí lze vyčistit velmi jednoduše. Nasypeme do nádoby nebo hrnku prášek do pečiva, zalijeme ho horkou vodou, protřepeme, necháme chvíli působit a umyjeme.

http://www.jak­tak.cz/jak-doma-vycistit-nevycistitelne.html

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Viděl jsem to, čistila ji kousky papíru. Ovšem na staré a zaschlé usazeniny to fungovat nebude.
Doplňuji:
Písek ti nijak neznečistí lahev. Stejně ji následně vyplachuješ a vymýváš. Pokud ti však toto vadí, použij nadrcené a usušené skořápky z vajíček.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nekoukal jsem…
Ale PETky občas čistím (používám je na odražení vody na kvítka a tak ´zarůstaj´) – HCl (kyselinou chlorovodíkovou) a nebo Savem – naliju, zatřepu, chvíli počkám, zatřepu, vyleju – jsou čisté. Pak už je jen vypláchnu.
Doplňuji:
Ad doplnění: Savo se běžně používá pro úpravy pitné vody a je dobře rozpustné vodou – takže je bez problémů vypláchneš…
HCl podobně…
🙂
Takže z jejich použití nemusíš mít strach (kytky mi taky vesele prosperují).

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Já čistím pískem. Venku naberu, přidám vodu a kvedlám tak dloho až je lahev čistá. Pak pořádně vypláchnu a je to..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Neviděl, čistím ořechovými skořápkami.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

čistit petlahve je čirá konina, v kontejneru jich máš stovky, když si nemůžeš dovolit koupit novou vodu…

před 3598 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek