dust8

Jak a čím byste naostřili doma ztupené nůžky?

Mám tu jedny nůžky, ale stříhají už dost špatně a chce to zbytečně moc síly.

Nejlepší odpověď
Kepler

Dobře nabrousit nůžky amatérsky nejde. Zapomeň na nějaký karborundum brousek. Vše je záležitost strojního broušení pod optimálním uhlem a jemného ručního dohlazení. To bys nevěřil, ale kdysi jsem donesl tucet nůžek cikánovi a výsledek byl fakt dobrý.

Další odpovědi
Edison

Zpravidla se bousí brouskem. Ale chce to umět a vědět, co a jak dělat.

aliendrone

Já bych použil tohle (pokud b bylo třeba) https://www.az-hobby.cz/p/8700/b­rousek-do-vrtacky-na-noze-a-nuzky a k dokončení ruční brus 600 – 1000 – 3000.

Ovšem expert na povolování šroubů s křížovou drážkou pomocí nůžek by měl navštívit brusiče/nástrojaře NEBO koupit nové. ;) :D :D

dr.luha

Dají se dobrousit „střiháním“ jehly nebo 2 mm vrtáčku. Kolmo na nůžky, jako když se střihá papír. Protahovat po celé délce ostří.