Drap

Jak a čím barvíte vajíčka ?

Doplňuji:
U nás už mnoholet vyhrávají přírodní barvy. Slupky z cibule, červený řepa, šafrán, olčová kůra a podobně. Letos vyhrají cibulové slupky, ale vajíčka vážeme do starých punčoch a mezi pučochu a vajíčko vkládáme lístky, popřípadě květy z okolí. Na vajíčkách to potom dělá zajímavé kresby.

Nejlepší odpověď
anonym

Také barvím v cibulových slupkách a batikuju bylinkami.Někdy i voskem něco vytvořím…:D

Další odpovědi
anonym

Dříve jsem používala barvy na vajíčka, ale posledních pár let vejce prostě jenom uvařím v cibulových slupkách.

Hykam

Nejdříve včelím voskem a pak uvařime ve vodě po vyvařených cibulových slupkách.
Myslím, že jsou hezčí než z nějakých kupovaných barev na vajíčka.
Doplňuji:
Ivetch:
Taky to tak malujem, vejce namalujem za syrova a vkládáme do studeného cibulového výluhu. Potom postavíme na sporák a uvaříme. Když se vajíčka vyndají ještě teplé, jde vosk krásně utřít ubrouskem. Potom ještě přetřít sádlem, aby se leskla 🙂

dědapetr

Nebarvím vajíčka koupím hnědý a polepím obrázky na vajíčka.

anonym

Vajíčka barvím podle návodu uvedeného na obale přípravku OVO a také,jak píše ocko!
Doplňuji:
Klubru,copak Kalousek snáší vejce ? 😁

Ivetch

nejdříve včelím rozehřátým voskem nakreslíme hlavičkou špendlíku různé obrazce pomocí čárek, po té vložíme do přeceděného vývaru šlupek z červené cibule, necháme obarvit a pak vosk seškrábneme. Je to sice pracné ale nádherné.

honza19hk

genciála sice jsou fialový ale je stím málo práce.

terry

Hykam – prosím, ten vosk se při tom vaření – barvení nerozpustí? Včelí vosk je pevnější, než např.parafin?
Pokud ne, stačí ta ovoskovaná vajíčka vkládat do mírně teplé vody? Barva ze slupek se chytne? Díky.

Hykam

než jsem se koukl do diskuse, napsal jsem to do doplnění.
Pokud se dají do studeného výluhu, tak se ta barva chytne ještě než se vosk rozpustí, návíc je vsáknutý do skořápky (vosk musí být pří malování opravdu roztopený), takže ani po rozpuštění vosku se barva na místa kde byl vosk nechytne.
Ani nemusí být bílá vejce, klidně můžete malovat hnědá.