jmachan

Já si nevzpominam ale pry se daval otisk palce do obcanskeho prukazu v 50 roce.

Nejlepší odpověď
annas

Hlada má pravdu.
Otisky palce opravdu byly v občanském průkazu.Ověřila jsem si to u několika 85letých pamětníků.

Další odpovědi
Hlada

Ano, to je pravda. Bylo to do roku 1960, kdy vznikla Československá socialistická republika a měnily se občanské průkazy.

anonym

Ne,nedával,ale ty si dej nějakou hodinu češtiny navíc.

Matka měla německý doklad Volkskarte a tam otisk palce byl,ale to bylo po dobu II sv. války.

Drap

Je to nesmysl. Do OP se nikdy žádný otisk nedával.V roce 1960 jsem OP měl a přesto já ani nikdo z rodiny či známých otisk nikam nedával.

dědapetr

V opčance nebyl otisk palce nikdy jsem ho nevyděl u rodičů ani prarodičů.Překlep v odkazech zdroj http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ob%C4%8Dan­sk%C3%BD_pr%C5%AF­kaz

Zdroj: http://www.ba­byonline.cz/ses­tinedeli/uziva­ni-leku-pri-kojeni.html

arygnoc

ne nedával.
A Československá socialistická republika vznikla 11. 7. 1960 přijetím nové Ústavy a změnou názvu.

hanulka11

Našla jsem diskuzi a tam to píší také.
Ale nepamatuji, že by moji rodiče měli něco takového v OP.Ani jsem o tom nikdy dřív neslyšela.

http://www.par­lamentnilisty­.cz/parlament/po­litici-volicum/176066­.aspx?diskuse

Michal Kole

Já myslím, že babička říkala (zeptat se nemůžu, protože babička je už v „urně“), že otisk prstu se dával do občanky za 2. světové války.

jmhad

ten otisk palce pravé ruky v občance byl na čtvrté straně vpravo dole v rámečku.Kdo říká,že ne,málo si pamatuje či špatně pátral.