simonka

Ja se bude řešit pracovní úraz, když nám nová agentura odmítá dát pracovní obuv, i když je předepsaná?

Nová agentura nás vybavila firemním oblečením, ale bez bot, prý si ji máme zakoupit sami a oni nám proplatí 50%u. U předchozí agentury jsme dostali pracovní obuv bez problémů, má na toto právo nová agentura aj jak se to bude řešit eventuelně při pracovním úrazu když nebyla pracovní obuv??

Odpovědi
Kyta

Záleží v jakém oboru,,pokud vám spadne šanon na nohu,asi se nic nestane,,Ale správně by vám obuv měli dát,pokud,ne, jejich riziko:)

Zdroj: Dělám ve firmě,která boty dává,ovšem kdybych po půl roce odešel,platím půlku nákladů..asi tak co vím

anonym

jestliže to zaměstnání vyžaduje, tak pokud Vás vedoucí pustí na pracoviště bez ochranné obuvi, bude to jeho problém. on za Vás odpovídá. rozhodně při pracovním úrazu do knihy úrazů nemůže napsat, že nebyla prac.obuv, protože by šel proti sobě

mosoj

No tak on to bude jeho problém i kdyby ta obuv byla.