dolik

Já považuji jednání našich lékařů za docela dost sprosté vydírání.Je dost vážně nemocných lidí,kteří se bojí o život.

Lékaři mají ve svých rukou lidské životy a toho zneužívají.Žijí v nouzi?Ne.Jenom chtějí víc.Nevím přesně jaký je měsíční příjem lékaře,ale myslím,že můžu být rád,že mám tak jednu třetinu jeho platu.A Tím chci říct,že bych chtěl taky víc,ale nikdy bych nevyhrožoval tím,že pokud nedostanu to co chci,tak nechám někoho zemřít.

Nejlepší odpověď
tom004

Já s tím naprosto souhlasím. Ať mají plat jakýkoliv, ale určitě to nebude průměrných 18 000,– Kč.Je jediné řešení.Nechat je jít a v žádném případě jim neustoupit. A podle mne je v zahraničí nikdo, kdo má trochu zozumu, nezaměstná,protože totéž mohou provést i tam.Já osobně to považuji jiný druh terorizmu a uplatnil bych vůči nim ty nejtvrdší postihy. A není na škodu se zeptat svého ošetřujícího lékaře jestli je také ve výpovědi. Pokud ano, je lepší vyžádat si zdravotní kartu a pokusit se najít si jiného, bez výpovědi.

Další odpovědi
led

Hypokratova prísaha:
… Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné…

Myslím, že k tomuto niet čo povedať.
Predsa prisahali a prísaha zaväzuje.

Chápem, že je to náročná práca a zaslúži si ocenenie. S tým plne súhlasím a dvíham im palec.
Ale vydierať vtedy, keď nie sú na ich uspokojenie finančné zdroje a na úkor zdravia pacientov „svojich rukojemníkov“ hraničí s trestným činom.
Osobne by som hlavným vydieračom – organizátorom odobrala lekársky diplom.

mosoj

A není divné že mezi lékaři není žádný nezaměstananý. Nejde jenom o platy , jejich požadavky jsou i 100% zaměstananost (samozřejmě myšleno pouze lékařů) a to v pořádku není. Jejich chování už v pořádku není vůbec, ale shodou okolností nahráli reformám ve zdravotnioctví a doufám že nějaká ta nezaměstnanost bude i v jejich řadách.
Zdar cementům mezi lékaři.

vecernice

Já si to myslím taky.Atˇ nechají ležet recepty na stole a jdou do pr..Dneska tu měl pohřeb jeden,kterého považovali za simulanta.Dva roky doktor hledal a nic nenašel,tak jak to je s tím našim zdravotnictvím­.Myslím že tací nejsou všichni,ale mohli by trochu sklopit hřebínky.Já můžu stávkovat jak chci a stejně nic,akorát bych si za sebe musela najít náhradu a zaplatit.

venkovan

Osobně tak vyhraněný k doktorům nejsem. Ohledně platu si myslím, že kdyby měli pětkrát tolik co dnes mají, tak by mi to nevadilo. Je jen málo povolání a poslání kde je v rukou jedince tolik životů a tolik stresujících okamžiků. Jistě, že se na vše dá zvyknout, i na smrt svého pacienta, ale i tak je to hodně náročné povolání, kde stejná situace může mít jiné příčiny. Neznám lékaře, který by se nesnažil pro svého pacienta udělat maximum v rámci finančních limitů které mu nadřízení nastaví. Navíc je to jedno z mála povolání kde je nutné celoživotní vzdělávání.
Jestli jsem rukojmí lékařů a nebo vlády, respektive našich poslanců je velmi těžké odhadnout. Zdánlivě jsme rukojmími lékařů, ale osobně za celou akcí vidím taky snahu o narovnání pokřivených cest financování zdravotnictví. Změny ve zdravotnictví nám politici slibují desetiletí, a nic – jen se tam propírají kšefty stavbních firem, prodejců techniky a léků.
Moje sympatie ale ztratili odborářští bossové, protože již požadují nesmysly. Svým postojem obrátí proti lékařům zbytek veřejnosti a výsledek bude ještě horší než si představují.
Vše co vím vychází z médií. Takže lékařům za jejich práci přeji vyšší platy (kdejaký poslanec bez žádné odpovědnosti má podstatně víc), ale platy musí být podle výkonnosti. Ne podle ekonomického přínosu pro nemocnici, ale podle kvality provedené práce bez ohledu na cenu operace protože to by zas vedlo jen k ekonomicky cenným lékařským zákrokům,
Ale štvou mne ti odboráři, kteří neví kdy nastal čas přestat. Věřím plně tomu, že až na výjimky by všechny lékaře kteří podali výpověď nemocnice zpět přijatly a bez vekých problémů. Ale lajdáky zpět by nevzaly a za koho byla přijata náhrada asi taky ne nebo na jinou pozici.
Doplňuji:
Ještě drobnost. odborář nemůže protestovat, stávkovat za nehospodárné chování jeho zaměstnavatele, ale pouze za zlepšení sociálních podmínek pro svoji práci. Osobně se proto snažím nevidět jen touhu po vyšších platech ale touhu po vyšších platech za cenu lepšího hospodaření státu, pojišťoven a vedení nemocnic s prostředky vyčleněnými pro zdravotnictví. Je tosice fikaně vymyšlené, ale alespoň jsme se dozvěděli jak to ve zdravotnictví chodí a proč na léčení není moc peněz.