Michal Kole

Ja jakých okolností (paragraf zákoník práce) mě může zaměstnavatel vyhnat z kanceláře, vyfasuju koště a hrablo na sních

Jaké jsou přesné okolnosti nařízení jiné práce než mám v pracovní smlouvě ?

Nejlepší odpověď
anonym

V každé pracovní smlouvě je většinou uvedeno ustanovení, že pracovník bude vykonávat úkoly nařízené nadřízeným pracovníkem, které souvisejí s prací pravocníka.
Odklízení sněhu může s touto prací také souviset. Beru-li to jako zkušenost „kancelářské myšky“, tak práci mimo kancelář jsme pokaždé uvítali, protože jsme si při ní většinou protáhli ztuhlé svaly a pokaždé u takové práce byla legrace.
Michale, pokud člověk sám sebe nebere zbytečně vážně, tak má život podstatně zábavnější a lehčí. Tragédie je myslet si, že mou osobnost „uráží“ násada hrabla, lopaty nebo koštěte.

Další odpovědi
dudu

Za totality bylo běžné, že větší firmy měly patronát na zemědělskými družstvy a zaměstnanci tam občas chodili na brigády o žních, bramborové atd. Den či dva se to dalo v pohodě vydržet, byla legrace a placený pobyt na čerstvém vzduchu. Někdy i něco navíc. Např. tehdy, když můj zaměstnavatel si zadal výstavbu garáží pro služební vozidla, stavaři nestíhali a my jim chodili vypomáhat. Byl zrovna kontrolní den a já coby zdatný brigádník právě vozil kolečka s cihlami. Když kontrola v plné sestavě /nechyběl tam náš ředitel ani kádrovák/ procházela staveniště, začal jsem nahlas vykřikovat „vidíte ty hlavouny, to jsou oni, na ně my musíme dělat“, a představte si, že jsem ani nebyl potrestán, krásně jsem si to vychutnal a jednomu se ještě ulevilo. Jen říďa mně druhý den bokem s úsměvem řekl „jsi pěknej hajzlík“.