izodenzita

co je to izodenzita?

Odpovědi
Dandi

používá se při popisu CT… zkus kouknout na odkaz.

Zdroj: http://7statec­nych.webovastran­ka.cz/file/1872/7594

Lencis

Počítačová tomografie (CT): neinvazivní vyšetření, objev v r. 1972, v r. 1979 Nobelova cena

Princip: ozáření vyšetřovaného orgánu RTG zářením, kdy část záření se absorbuje, část se rozptýlí a zbytek projde tkání a dopadne na detektory. Na rozdíl od klasického rentgenu, kde zdroj záření (rtg lampa) a detektory jsou v klidu, u CT se otáčejí kolem vyšetřovaného orgánu, po zpracování počítačem dostaneme jednotlivé řezy vyšetřovaného orgánu. Nejčastěji CT mozku a páteře.

Při popisu CT se užívá:

  • izodenzita- stejná denzita jako zdravá tkáň
  • hyperdenzita- vyšší denzita než zdravá tkáň
  • hypodenzita- nižší denzita

denzita = hustota

Attack-design

moc toho není o ní psáno jenže se vyskytuje u vyšetření, popisu CT viz odkaz
http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&sou­rce=hp&q=izoden­zita&btnG=Vyh­ledat+Googlem&lr=&cts­=1252755392995&aq=f&oq=