Italský fyzik Ettore Majorana, došel k vrcholu svých tvůrčích sil v teoretické fyzice? V čem dosáhl vrcholu,kdy zemřel

Nejlepší odpověď
Pájo

Ettore Majorana, italský teoretický fyzik. Narozen v srpnu 1906 (den chybí), předpokládá se, že zemřel dne 27. března 1938. Jeho tělo nebylo nalezeno. Zmizel za neznámých okolností během návratu lodí z Palerma do Neapole . I přes několik šetření se pravdu o jeho osudu nepodařilo s jistotou nalézt.
Z lámaného, ale srozumitelného překladu se dozvíte o jeho pracech (hlavně na sklonku života), kdy získal profesůru v oblasti teoretické fyziky na univerzitě v Neapoli (1937). Publikoval hlavně výsledky svých studií o vlastnostech elementárních částic atomových jader, ale je autorem i několika prací z oblasti geofyziky , elektrotechniky, matematiky a relativity.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Ettore_Ma­jorana&ei=J98iT8rjF5­SHhQf0nqDoBA&sa=X&o­i=translate&ct=re­sult&resnum=1&ved=0C­DQQ7gEwAA&prev=/se­arch%3Fq%3DEt­tore%2BMajora­na%26hl%3Dcs%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DWiq%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26prmd%3D­imvnsb