Lucimia

Italská hustá horká čokoláda?

Máte ji rádi? Párkrát jsem si ji dala v kavárně, moc mi chutná, ještě jak je hustá, není to taková ta voda jako z automatů, ale třeba příteli vůbec nechutná…
Děláte ji třeba někdo doma? Viděla jsem na aukru prášek, který se svaří a je z toho prý ta pravá hustá čokoláda. Máte s tím někdo zkušenost? Byla bych moc vděčná za recept na domácí horkou hustou čokoládu.

Odpovědi
člověk

to co popisujete je francouzká čokoláda,italové něco takového ve své kuchyni neznají,samoz­řejmě,v rámci globalizace už nevíme co je čí,…
ale kupte si francouzkou čokoládu na vaření,dá se koupit i supermarketech a není drahá,hořká je nejlepší, a pak dělejte pokusy, rozvařit v menším množství vody,pomalu a dochutit smetanou čím tučnější tím lepší,a jak to připravujete ve fondi,dale na stul,nakrájíte krosanty na kostky,namáčíte a ´BAŠTÍTE A DĚTI I KAMARÁDKY VÁM MILUJOU.........