Avatar uživatele
quentos

Irské máslo

Vyzkoušeli jste ho někdo? Co na něj říkáte? Mě by zajímalo, co na něm ti Irové mají. Ten nadbytek soli v něm přece musí být vyloženě nezdravý…?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Luss, Jahoda, anonym před 5076 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Já dost často irské máslo kupuji. Jsou dva druhy – solené v krabičce a čisté v kostce. Solené máslo se dá snadno rozetřít ihned po vyjmutí z lednice. Má jemně slanou chuť a krémovou konzistenci. Jinak moc nesolím, ale u toho másla mně slanost nevadí.
Rovněž máslo v kostce vzhledově nepůsobí tolik „mýdlové“ jako naše. Není rovněž tak tuhé. Zřejmě chuť souvisí s potravou krav – pasou se na zelených loukách, pijí čistou vodu, možná i jiným způsobem výroby másla.
Musím říct, že nám obě másla chutnají. Možná jiného uživatele neosloví.
Doplňuji:
V másle je mořská sůl.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Luss

Ono slane maslo maji i jine narody, napr.severani. Treba takova snidane: na cerstvou bagetku tohle maslo a k tomu michana vajicka, to jsem si dopravala prave v Irsku – uplne se mi sbihaji sliny :)))) taky myslim, ze hodne zalezi na chuti jednotlivce, kdo treba vubec nesoli pripada mu tu slane az moc. Ale pokud se tim neladujete na kila, tak to asi nebude az takova zatez.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

V padesátých a šedesátých létech min. století se úplně běžně prodávalo slané máslo
na pultech našich prodejen. Já osobně mám rád slané ,ale máslo zrovna ne !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Máslo moc nekonzumujem, ale po této otázce a odpo.ho určitě otestuji.
Je pouze jeden druh či výrobce, nebo více? Můžete event. nějaký doporučit?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Dováželo se k nám solené Dávské máslo bylo nádherně žluteé dodnes to vidím asi 10 kg kostka jek to prodavačka odkrajovala Mlíko v 25 litrových konvích bandička Už pohádky starých zbrojnošů.

před 4958 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elektrikář

Omlouvám se za překlep má to být Dánské. Stačí jeden překlep a stvořil jsem o jeden stát více.Elektrikář.

před 4958 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Annas>

Děkuji mooooc,

sice moc máslo nekupuji, sem tam na pečivo s marmeládou či medem , sem tam na míchaná vejce, ale zastávám názor, co sama neochutnám, resp.nevyzkouším, tak nemohu objektivně posoudit, takže určitě koupím postupně všechny 3 a pak uvidím.
ještě jednou díky a přeji pěkný den 🙂.

před 5075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

ReHu, děkuji za odpověď. Napište, zda Vám máslo chutnalo.. Já zastávám stejný názor, vyzkouším, chutná, koupím znova. Nechutná – už nikdy víc.

před 5075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luss

http://www.ke­rrygold.cz/vy­robky.html

sice az opozdene, ale pridavam odkaz na irskou firmu, ktera vyrabi mimo jine i toto maslo. Podle jejich webu ho distribuuji v CR do
•Interspar
•Tesco
•Makro
•Ahold
•Biller
Ahold = Albert. Ale co je Biller, tezko rict (Billa to neni)

před 5075 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek