ponovotny

IQ test – jak odůvodníte správnou odpověď?

Před pár dny se tu někdo ptal na správnou odpověď v otázce iq testu. Anketou vyhrála odpověď B, avšak nikdo z odpovídajících to věcně neodůvodnil. Budete mít někdo další názor a nebo vysvětlíte proč právě B je správně? ;)
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/iq-test-jak-je-to-spravne

Nejlepší odpověď
suaeda

Osobně bych dal za „A“

  • základní obrazec musí být čtverec
  • uvnitř se musí opakovat 2 symboly z vodorovné řady – čvereček a trojuhelníček
  • čtvereček by měl být dole, viz opakující se symboly v první řadě kroužek, ve druhé řadě křížek.

Samozřejmě se mohu plést.

Další odpovědi
a623682@drdr

Ok, takze asi takhle…
V kazdem jednotlivem obrazci, jsou maximalne dva male symboly (kolecko, ctverecek, krizek), takze neni duvod aby v poslednim obrazci bylo vice jak dva symboly. Padaji odpovedi D a E. Zbyva A, B, C, F.
Symboly v obrazci nikdy nejsou stejne. Pada odpoved C, zbyva A, B, F.
Ted uz to zacina byt trosku zajimavejsi.
Je videt, ze na kazdem radku se vzdy opakuje jeden symbol, ktery je ve vsech obrazcich. Na prvnim radku je to kolecko, na druhem krizek a na tretim se jedna evidentne o ctverecek. Bohuzel zbyvajici odpovedi (A, B, F) vsechny osahuji cterecek, takze sme si moc nepomohli a musime najit dalsi pravidlo.
A tady se zacinam rozchazet s uzavanou odpovedi „B“ – kdyz si odmyslime opakujici se symboly na radcich (tedy v prvnim radku si odmyslime kolecko, na druhem krizek a na tretim ctverecek), tak zbydou dva symboly a prazdne misto (pro prvni radek trojuhelnicek a ctverecek). Na druhem radku je to ctverecek a trojuhelnicek taky. Takze na terim radku by to tedy melo byt asi taky ctverecek a trojuhelnicek. Aha.. a to je odpoved „C“, kterou jsme jiz ale vyradili.. co ted?
Da se taky uvazovat tak, se zbyle symboly se nikdy neopakuji, pak by mohla byt spravne odpoved E.

Ja osobne jednoznacne spravne reseni nevidim. Krome odpovedi D a E jdou vzdycky vsechny odpovedi zpochybnit.

Doplňuji:
Opravuji:
„Da se taky uvazovat tak, se zbyle symboly se nikdy neopakuji, pak by mohla byt spravne odpoved _F_.“

Funna

i když jsme minule dala bez váhání B, teď bych se po připomínce tazatele a podrobném „prozkoumání“ závislostí přiklonila k C…
a má to 2 vysvětlení:
při prvním vycházím z toho, že každý „velký“ geometrický tvar musí obsahovat čtverec, kruh a kříž

  • v kolečku jsou všechny tyto tři tvary v horní polovině…
  • v trojúhelníku jsou uprostřed
  • tudíž ve čtverci musí být dole

a nebo druhé rychlejší…za stejného předpokladu, jako u prvního řešení budu ignorovat vše, co je pro velké geometrické tvary společné (jako bych je položila na sebe a to co se překryje zmizí) a musí mi vždy zbýt jen kolečko, kříž a čtverec…a to jde jen za předpokladu, že bude pravdivé řešení C…

Awe

Nic složitého…Obrázek musí mít pouze 2 vnitřní „obrazce“.. takže pouze ABCF
symbol se nesmí opakovat, ABF
obrázek F už je použitý takže ten taky padá zbývá AB
Vrchní část musí být kostka čili zůstal pouze B

anonym

Proč za B?No to je zcela jednoduché,protože jsem vyčkával až se všichni dostatečně vyjádří a nakonec přijde i řada na mě – jak prosté.hihi
Doplňuji:
Leda,kdyby chtěl někdo překroutit fyzikální zákony,převzít osud do svých rukou a založit novou doplňující říši,která przní osvědčené originály.

ponovotny

Čeněk Modrý – ty máš asi pocit, že tu působíš jako takovej veselej element tryskající z depresivního světového názoru.
Něco asi na tom bude, ale neptej se jak se tomu říká jedním slovem.

ponovotny

suaeda-proč ten trojúhelníček nahoře?

ponovotny

Funna-mě to taky takhle vychází

ponovotny

a623682@drdr – tohle je fakt zajímavá testová otázka. Váš rozbor je zatím nejobsáhlejší. Nejsem si ale jistý do jaké míry platí vylučovací metoda a konkrétně to, že symboly by se nutně neměly opakovat.
Každopádně určitá pravdivost takového výroku je nezpochybnitelná. O to víc mě ale bude trápit jak je to tedy správně ;)