Avatar uživatele
Martinos1337

Stačí mi IQ mezi 125–130 k zvládnutí studia na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy?

Stačí IQ mezi 125–130 na matfyz? Někde jsem četl, že je tam průměrné IQ kolem 130. Myslíte, že je to pravdivá informace?

IQ a Matematicko fyzikální fakulta Univerzity Karlovy

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1480 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ptáte se na špatném místě. IQ je jen obecné číslo, pokud nepatříte do Mensy, nesvědčí o tom,. jak zvládnete testy z MAT a FYZ. .

Navíc úlohu hraje nervozita atd.

Zda je pravdivá informace nevím, zeptejte se na stránce fakulty, kde najdete názory studentů.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Vždy to ukáže praxe. Navíc někomu prostě nevyšly prijimacky nejlépe, potom některý vyučující motivuje, jiný ne. Je tu mnohem více faktorů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

IQ není vše, ale nízké být nemůže. Můj vnuk studoval ČVÚT obor informatika. Do prvního ročníku jich brali kolem 1500. Do druhého již nastupovalo necelých 200 studentů a pak se počet ustálil hluboko pod sto!!! Všichni si podávali v průběhu roku, pro jistotu a za peníze, přihlášku do prvního ročníku, neboť ročník se opakovat nemohl.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Již Komenský řekl, že „částečný nedostatek nadání či úsudku vyvažuje píle“. To platí u každého studia …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Na kterym „internetu“ sis dělal ten test, když se takhle ptáš?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Na mém vlastním příkladu můžu konstatovat, že jakékoliv IQ nezaručí zvládnutí studia na jakékoliv fakultě jakékoliv univerzity. (IQ mám nad tebou v otázce stanovenou mezí.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce