Martinos1337

Stačí mi IQ mezi 125–130 k zvládnutí studia na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy?

Stačí IQ mezi 125–130 na matfyz? Někde jsem četl, že je tam průměrné IQ kolem 130. Myslíte, že je to pravdivá informace?

IQ a Matematicko fyzikální fakulta Univerzity Karlovy

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na špatném místě. IQ je jen obecné číslo, pokud nepatříte do Mensy, nesvědčí o tom,. jak zvládnete testy z MAT a FYZ. .

Navíc úlohu hraje nervozita atd.

Zda je pravdivá informace nevím, zeptejte se na stránce fakulty, kde najdete názory studentů.

Další odpovědi
Ametyst

Vždy to ukáže praxe. Navíc někomu prostě nevyšly prijimacky nejlépe, potom některý vyučující motivuje, jiný ne. Je tu mnohem více faktorů.

mosoj

IQ není vše, ale nízké být nemůže. Můj vnuk studoval ČVÚT obor informatika. Do prvního ročníku jich brali kolem 1500. Do druhého již nastupovalo necelých 200 studentů a pak se počet ustálil hluboko pod sto!!! Všichni si podávali v průběhu roku, pro jistotu a za peníze, přihlášku do prvního ročníku, neboť ročník se opakovat nemohl.

Pepa25

Již Komenský řekl, že „částečný nedostatek nadání či úsudku vyvažuje píle“. To platí u každého studia …

Edison

Na kterym „internetu“ sis dělal ten test, když se takhle ptáš?

cochee

Na mém vlastním příkladu můžu konstatovat, že jakékoliv IQ nezaručí zvládnutí studia na jakékoliv fakultě jakékoliv univerzity. (IQ mám nad tebou v otázce stanovenou mezí.)