paliska220Be

iPhone 5c/s

Ahoj,potřebuji poradit jaký je rozdíl mezi IPhone 5s a 5c uvažuji totiž o koupi 5c ale všichni my říkají ze dělám hloupost jaký je v tom opravdu rozdíl krom ceny?

Odpovědi
Tisbo

iPhone 5C má plastový zadní kryt a menší výkon oproti 5S. Každopádně koupí iPhone ať už 5C, nebo 5S děláš velkou chybu. Doporučuju android zařízení.

Bedy

Asi se zeptám zvláštně, ale chcete iPhone 5 s plastovým krytem nebo 5S s kovovým? Já bych se nebránil iPhone 5C. Cenový rozdíl 3 tisíce je už citelný a zase iPhone si nemůže dovolit tam dát to céčka nějaký papundekl, jsou to kvalitní plasty.

Výkonostně je na tom určitě dobře (tady to není nutné nějak zvlášť sledovat), iOS je dost vyladěný system narozdíl od na koleni splácaného Android balastu, který se dává do kdejakého krumplu. U iOS není potřeba si ten mobil brzdit antivirem jako u Androidu, protože na Android cílí 97% všech útoků (zbylá 3% na Symbian).

Další možností je se skusit podívat na nějaký ten Windows Phone telefon. Cenově jsou mnohem dostupnější, nabízí lepší operační system (není tak omezený, ale není to zas nějaký Android) a jsou ještě vyladěnější, svižnější.

Za 14 tisíc máte iPhone 5C nebo lepší Nokia Lumia 1020. Obdobný telefon jako iPhone 5C sežente za 7 tisíc – Nokia Lumia 920.

anonym

Nákupem levnější varianty 5C naopak děláte správnou volbu. Stačí si přečíst tento srovnávací článek který vás v tom nejspíš jen utvrdí http://www.le­temsvetemapplem­.eu/2013/11/27­/srovnani-dvou-bratru-apple-iphone-5s-vs-apple-iphone-5c/ … rozdíly mezi oběma variantami jsou z uživatelského hlediska jen nepatrné.
Doplňuji:
jinak se ale připojuji k doporučení od „Tisbo“, myslím že ještě lepší volbou je nějaký android telefon , za částku podstatně nižší seženete špičkové model jako třeba SONY XPERIA Z http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/sony-xperia-z/ , HTC One, Samsung Galaxy S4 i9505 a podobné luxusy 🙂