afro.minerva

IP adresa u mobilního připojení tabletu

Pořizuji si tablet od O2 s tím, že bude na tarif. Máte s tím někdo zkušenosti? Potřebuji poradit hlavně pokud se jedná o IP adresu připojení. ID přístroje se měnit asi nedá, jako vždy, že ano. A cookies blokovat nechci, protože bych se málokam na netu dostala. Ale jde mi o IP adresu. Bylo mi řečeno, že se prý mění. Moc tomu skutečně nerozumím. Když budu mít v tabletu i novou sim-kartu, tak by měl mít i ten tablet vlastní IP adresu nebo to tak není? Nebo se ta adresa klouzavě mění? Občas se prý připojuje na dostupnou wifi. Jak to tedy s tou IP adresou je? Bude pokaždé při mém připojení docela jiná nebo jak?
Doplňuji:
Dobře. Děkuji. A jak je to s identifikací přístroje? To se asi nějak ošetřit nedá, abych nebyla tak snadno pro administraci některých stránek identifikovatelná… Nebo se jim ID nezobrazuje nebo má ID také nějakou „dynamickou“?

Nejlepší odpověď
anonym

Ohledně změny IP adresy, říká se tomu dynamická. Mění se při každém přihlášení k internetu. Pro Vás to neznamená nic.
Pokud se připojíte na Wi-Fi tak se uděluje adresa která je udělená poskytovatelem internetu.

Další odpovědi
cochee

ad Doplněna: Stránky, na které vstoupíš, mohou mít objednanou statistiku z nějakého počitadla webových přístupů, tam jsou věci jako operační systém, rozlišení displeje, použitý prohlížeč atp., ale to nejsou jedinečné údaje – když se tam přihlásí někdo se stejným tabletem, tak statistika při jeho přístupu bude úplně stejná jako u tvého přístupu. Jedinečná identifikace by byla jedině přes IMEI číslo (každý přístroj, který spolupracuje se SIM kartou, má IMEI číslo), ale to je záležitost mobilní sítě, do internetové sítě se nepřenáší.

Jsemtady

Kdybys to chtel od TM .. tak je tam tablet prestigio multipad 200 splatka a 239 net 439 dokupy.
U mobilniho pripojeni je adresa z dhcp pridelovana. Pokazde jina. Mozna se da i priplatit za stejnou.