Kazatel

Invaze na Grenadu, pamatujete co to bylo a kdo byl agresor?

Odpovědi
aliendrone

No to je teda už DOST dávno. Pokud si pamatuji, tak USA osvobodili Grenadu stejně, jako svého času Rusové nás v osmašedesátém. Sémantika. ;) :D :D

Kryšpín

Nepamatuji, ale z dostupných informací tam USA vojska a z okolních z přátelených zemí vstoupila a nastolila dle svého demokratickou vládu, podobně jako v Iráku jenom na Grenadě bylo pár stovek nebožtíků v Iráku 400 tisíc.
Ovšem na Grenadu nebyla pozvánka tamní vlády na rozdíl od Československa v roce 1968, kde polovina UV KSČ požádala o vojenskou výpomoc, předcházelo tomu, že Brežněv požádal Dubčeka o výměnu Novotného / jelikož karbaník odmítl několikrát umístit rakety na českém území / tak se stalo a začalo blouznění o jiném Ismu ve Varšavské smlouvě. Když to nabíralo obrátky a soudruh Dubček nevěděl co dál napsal 13 srpna 1968 Brežněvovi – NECHŤ UV KSS provede co uzná za vhodné tak se stalo / tolik odtajněný svazek UV KSS /, soudruh Dubček také velmi úspěšně absolvoval 5 leté studium Marxismu-Leninismu v Moskvě a proto Sovětský svaz mohl umístit rakety blízko nepřátelského Záp. Německa nyní přátelského.
I když pamětníci a věrní osmašedesátníci ježí chlupy a mají svoje bájné iluze o soudruhu Dubčekovi Černíkovi a Smrkovském skutečnost je malinko jiná.