Mirek78

Invalidní duchodce ZTP/P a živnoistenský list. Socialní a zdravotní.

Co vše musí invalidní důchodce platit (mám plný invalidní důchod a ZTP/P), když si založí živnostenský list? Občas mi nabídnou nějakou práci, ale požaduji živnostensky list. Je mi jasné, že na konci roku budu muset zaplatit daně, ale nevím jak je to se zdravotním a sociálním, protože jestli budu muset platit minimalni soc. a zdr. pojištění, tak to je ročně cca 30tisíc dohromady, a tak abych nevydělával jen na to.
Doplňuji:
Jedna se o administrativní praci, z domu pres internet. jeden mesic vydelek treba 20 000 a dalsi 3 nic nebo castku 2–3000.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Do 56 tisíc se neplatí.

Zálěží hlavně na Vašem zdravotním stavu

Nemůžete třeba podnikat v oboru, který Váš zdravotní stav neumožňuje, např. pokud jste na vozíku tak nemůžete podnikat v kovovýrobě – s vozíkem se nepostavíte k soustruhu

Já bych si tu firmu pořádně proklepl, ttoo nabízí každá firma ve svých inzerátech a vesměs to jsou různé podvody. Solidní firma vás zaměstná na zaměstnanecký poměr. Nesolidní firma na IČO, protože pro ni jste dodavatel a nemusí za Vás nic platit státu a když je průser můžete si za to sám a ona je čistá. A taky mi to připadá jako Švarc system, který je takový pololegální.

Ještě si to důkladně rozmyslete

V dnešní době je podnikání cesta do pekla a podnikatelé se budou mít hůř než zaměstnanci, omezí se paušály, přibude byrokracie a administrativy, za každou sebemenší chybu je pokuta a ne malá. Musí se pořád něco vyplňovat a chodit na úřady a to při ZTP bude problém a elektronicky moc komunikovat nelze.

Přečtěte si něco o podnikání na www.podnikatel.cz
www.jakpodnikat.cz

Je to volná živnost „Služby v oblasti administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy“ a ještě možná by se hodila Zprostředkování obchodu a služeb