Rhapsody

Interval – jak je to možné?

Jeden muž jezdí každé ráno kolem sedmé hodiny (+/- čtvrt hodiny) do práce okružní linkou MHD. Pracoviště má přesně na druhé straně města a je mu tedy lhostejné, jestli v místě bydliště nastoupí na jeden nebo druhý směr, oba ho do práce odvezou za shodný čas. Intervaly obou směrů jsou úplně stejné (např. 5 minut). Muž přijde vždy na zastávku ( uvažujme, že zastávka je shodná pro oba směry) a jede vždy prvním prostředkem MHD, který přijede z libovolného směru. Časem se ukázalo, že muž jezdí v drtivé většině právě jedním směrem, a ne druhým.

Jakým způsobem je možné toto vysvětlit?

Doplňuji:
Zastávka je jen jedna. Linky jsou dvě. O zbytku Vašich námitek nemám ponětí

Odpovědi
anonym

Moc nerozumím té „okružní jízdě.“ Když okružní,
tak to jezdí dokola,že? Nebo jsou to 2 různé linky? Dejme tomu A a B?To by ta druhá jezdila v protisměru? V té zastávce,myslím.
Mohlo by to být tak,že si sedne na autobus(třeba),kte­rý přijede o chvilku dřív,nebo je blíž-nemusí obíhat,druhý řidič je nesympatický,pod­vědomí,nebo to je volovina.