TOM11170

Internetová radia v mobilu

V mobilu (NOKIA C6)je v sekci "hudba"spousta internetových radií,je jejich poslech nějakým způsobem zpoplatněn(nerad bych nad příštím vyúčtováním valil oči,proto se raději ptám)?Internet v mobilu od operátora mám.Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Já tam to FM radio mám samostatně také,je potřeba připojit sluchátka jako anténu. Ale právě samostatně mám ta internetová,hraje to i bez sluchátek a když to spustím,načte to obsah a hraje,tak nevím. Každopádně díky.

Nejlepší odpověď
beer

Tady jsem našel, že mobil má klasický FM příjem rádia. To znamená, že posloucháš ne z netu, ale z FM pásma, sluchátka pak většinou tvoří současně anténu. Tím pádem neplatíš nic, dokonce ani nemusíš mít net. Mám taky FM v mobilu, vyzkoušeno.
http://www.mo­bilmania.cz/de­fault.aspx?ca­talog=1§i­on=63&catitem=20355
Doplňuji:
Ale pozor,
pokud se naprosto zbytečně připojíš netem na internetová rádia (což možná u tvého mobilu lze), platíš jak zběsilej – za stažená data. Jen poslech těchto rádií znamená stahování dat !!
Používej proto výhradně FM a zdarma.

Další odpovědi
anonym

Pokud použiješ WIFI v mobilu (nikoliv připojení poskytované operátorem !!) neplatíš za internetová rádia, resp. připojení k nim žádný poplatek
Doplňuji:
… a nepotřebuješ ani sluchátka jako anténu