Avatar uživatele
Doli$h

Internet v mobilu

Chtěla bych se zeptat pokud se připojím doma na internet(Wi-Fi) s mobilem odečtou mi nějaký peníze z kreditu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? barnajka před 4255 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Neodečtou. Jenom si dávej pozor aby jsi se připojila opravdu jenom na tu domácí síť !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

Ahoj Doli$h,
nemusíš se bát – mosoj má pravdu: neodečtou.

Ale! Opravdu si dávej pořádný pozor na signál wifi, aby ti ani na vteřinku nevypadl. Nevím, jaký máš mobil, ale já mám Samsunga a do něj jsem si u O2 pořídila mobilní internet (40Kč/týdně). Tuhle se mi stalo, že den před strháváním platby jsem neměla dostatečně vysoký kredit (potřebovala jsem 40 Kč a měla jsem asi 38 Kč, nebo tak nějak). Částku za internet mi teda ten týden operátor nemohl strhnout a předplacený internet mi tím pádem znovu neaktivovali.
Jeden den večer jsem potřebovala nutně zkontrolovat mailovou schránku, počítač už se mi zapínat nechtělo, tak jsem si mobil napojila na domácí wifinu. Schválně jsem dávala setsakra majzla na signál a CELOU tu dobu to bylo v pohodě: na mobilu se zobrazovalo, že jsem připojená k wifi. Jenomže pak signál na vteřinku zeslábl skoro na nulu a v tu chvilku se mi signál wifi AUTOMATICKY změnil na signál Edge (tj. naskočil mi tam placený internet). Protože jsem ještě pár Kč kreditu měla (nebyla jsem s kreditem v mínusu), mobil prostě sám naběhl na jedinou možnost, jak zůstat po výpadku wifi připojen.
A na tohle fakt pozor, protože pokud si u operátora nepředplatíš zvýhodněný brouzdání na netu, jednorázový připojení tě vyjde na nekřesťanský peníze: stačí být připojená pár vteřin a už máš 15 Kč dole.. :(
Pokud máte doma silnou a stabilní wifi síť, neměl by být problém. Ale přesto si na displeji opravdu kontroluj, kam se ti mobil připojuje a hlídej si signál.
V ideálním případě si vyřiď, co potřebuješ a zase ten internet zavři – nenechávej to jet přes noc, nevíš co se může stát: přijde bouřka, wifi bude mít chvilku výpadek, ty si toho nevšimneš, naskočí ti placený net..a dopadneš jak já: 30 Kč v mínusu :))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek