lukas1912

Proč se internet nechce vypnout po vypnuti počítače?

Dobry dem já se si přeinstaloval počítač a když sem poprvé vypínal počítač tak sem zisťil že mně za naskladni desky jak je zásuvka na kabel na internet mně to stále svítí i modenu to svítí taky kontrolka LAN1 kde muže byt chyba ovladače mam ke síťové kartě aktuální podle mně by to mnělo když je počítač vypnuti tak by to mnělo zhasnout a ne to pořad svítit děkuji.

OS win vista home premium 32bit
deska asus p5gc-mx/1333

přidáno
ano počítač sem opravdu vypnul počítač vipinam dvojmá způsobem but čudlíkem na skříni pover tím pádem se počítač odhlašuje a vipinani nebo start a vypnout tím pádem se počítač odhlašuje a vipinani tím pádem by měla kontrola zhasnout na za základní desce tak i na modenu to se pravě nestane a zustavají rožhnute podle mně to bude někde špatně nastaveni v počítači

Odpovědi
Arne1

Počítač jste opravdu vypnul ? Tj vypínačem vzadu na zdroji nebo vytažením ze zásuvky ? Silně o tom pochybuju.
Vy jste asi jen vypnul operační systém, počítač se uspal ale stále určité obvody fungují a čekají na povel k zapnutí – to mohou být například klávesnice, myš, síťová karta. To jsou nejběžnější tři periferie s jejichž pomocí můžete počítač „zapnout“ i když se vám zdá jako „vypnutý“.

cochee

Počítač může být nastaven tak, aby se dal speciálním povelem přes „internet“ (ethernetovým kabelem do LAN karty) zapnout. Pokud je to povoleno, jsou některé části počítače, mimo jiné také LAN karta, napájeny speciálním obvodem ve zdroji, poskytujícím napětí 5 V (je to jiných 5 V nežli při normálním provozu počítače) a to i v případě, že je PC vypnutý. Zabránit tomu lze buď softwarově zákazem, v některých starších případech pak hardwarově, k tomu určenou propojkou na základní desce, anebo univerzálně – odstavením zdroje PC od napětí 230V~, buď vypnutím kolébkovým vypinačem zezadu na zdroji, nebo prostě vytažením napájecí šňůry ze zásuvky.

Lamalam

Internet jen tak navržený, abys ho jen tak nevypnul.

Arne1

To je opravdu bída, když lidi neumějí číst. Anebo když písmenka přeslabikují ale vůbec nechápou přečtené…

Takže – od roku 1995 se počítače (pro zjednodušení uvažujme PC) osazují zdroji, které se za běžných okolností NEVYPÍNAJÍ. Některé mají na sobě síťový vypínač, většinou kolébkový, přístupný na zadní straně počítače, ale není to pravidlem.

Můžeš si myslet a tvrdit co chceš, na skutečnosti se nic nezmění.
Úplně stejně by ses mohl ptát, proč na televizi svítí to červené světýlko, když jsi přece tu televizi dálkovým ovládáním „vypnul“.
Takže stejně jako ta televize je počítač jen přepnut do úsporného pohotovostního stavu a čeká na jemný pokyn k obnovení činnosti.

Také tvůj pojem Internet je špatně, protože blikající svítivka ještě neznamená že je Internet v provozu, to je v provozu jen připojení kabelem počítačové sítě. Po tomto kabelu může fungovat Internet, ale Internet je komunikace mezi různými počítači ve světě, rozhodně to není komunikace tvého počítače s tvým routerem (i když i ta to za jistých okolností může být).