Kryšpín

Existuje na připojení internetu z pevné linky pouze O2 a jeho ADSL, nebo je i jiné?

Je pouze 02 a připojení ADSL neb i jiné

Původní neotázka
Internet a pevná linka

Nejlepší odpověď
gecco

Poskytovatelů ADSL či VDSL je celá řada – https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=pos­kytovatel+adsl%2Fvdsl&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8 …
😉

Další odpovědi
Dochy

Je více „providerů“ ADSL připojení, ale naprostou většinu telefonních kabelů vlastní O2, takže tito provideři si na těchto linkách musí od O2 pronajímat ADSL pásmo, nebo celou linku. (v prvním případě zůstáváte i zákazníkem O2 který vám poskytuje např. telefon). Nejsem si jist jak velká je šance že pro vás alternativní provider bude výhodnější než O2 (i vzhledem k tomu, že O2 poskytuje levnější balíčky při souběhu placených služeb). Já využívám jinou společnost, protože jako jedna z mála v době zařizování přípojky nabízela statickou veřejnou IPv4 adresu v ceně služby a nemám zájem o telefonní služby.

mosoj

Pevná síť O2 patří stejně O2 a pokud tam jsou jiní poskytovatelé jsou omezeni parametry této sítě. VDSL od O2 mám a je to to nejhorší, co jsem v životě zažil, včetně jednání operátora.

  1. O2 má zastaralé rozvody v mědi. Optikou má spojeny pouze ústředny.
  2. O2 preferuje na zastaralých rozvodech připojení TV. Internet je pro ni pouze okrajová záležitost za kterou pouze inkasuje.
  3. O2 svůj podíl na pomalém internetu nikdy nepřizná a doslova si dělá ze zákazníka legraci.

Parametry které bych měl mít a které také měřím ať běhá internet jak chce !!!
Download: 22 Mbits
Upload: 1,3 Mbits !!!!!!!
ping: 32 ms

První rok používání celkem dobrý v rámci měřených hodnot.
Od cca 2. roku silné kolísání příjmu, pomalé načítání stránek, stále se zhoršující.
V současné době měřím parametry stále stejné (dobré), ale stránky se načítají 4 – 30 sec. Ve špičkách se s tím nedá pracovat. Rychlosti měřím stále stejné ať to jde dobře nebo špatně.

Technická pomoc mně dvakrát hnala reklamovat modem. Vždy vrácen, že mu nic není. Dvakrát kontrolován odborníkem počítač ( na moje náklady), vše bez závad.
3 x se přijel podívat technik. Technik, když jede na návštěvu, je v telefonickém spojení s ústřednou v Praze a dělá pouze to co mu řeknou. První návštěva technika, internet jel jako bič i na mém počítači. Asi dvě hodiny po odjezdu se internet vrátil do stavu před návštěvou. Technik nic nedělal. myslel jsem si náhoda. Druhý technik, naprosto stejné jako v prvním případě. Při jeho návštěvě internet bez závad, po odjezdu se vše vrátilo do vyjetých kolejí. Náhoda začala hlodat v hlavě.
Návštěva třetího technika, před příjezdem internet bez problémů po odjezdu opět jako obvykle. Toto již není náhoda !!!!!!!

Řekl jsem si, nedám jim pokoj. Bohužel začali vyhrožovat, že výjezd technika zaplatím.

Objednal jsem si ajťáka přímo domů. Počítač OK. Podrobným měřením internetu ajťák zjistil , že již tak ubohý upload se zastavuje a klidně 1–2 sekundy nic neposílá. Běžným měřením se to nepozná. U uploadu se běžně nezobrazuje graf. Prostě nestabilita uploadu !!!!!!, kterou O2 nikdy nepřizná.
Uploud je třeba i při „pouhém“ prohlížení internetu.

Moje vzdálenost od ústředny je 1300 m, což je vzdálenost na kterou by měl být ještě zajištěn solidní chod internetu.

Mám v dosahu ještě dva poskytovatele WiFI, bohužel jsem obrostl stromy a nemám přímou viditelnost na jejich antény.

Odpověď na otázku je, že pokud bude poskytovatel ADSL, VDSL využívat sítě O2, bude na tom stejně nebo hůře!!

Dochy

Mosoji: Jen bych poupravil ten závěr. Jiný poskytovatel na tom může být výrazně jinak než O2, protože u Tebe pravděpodobně není problém mezi modemem a ústřednou, ale někde od ústředny dál. A jiný poskytovatel by měl mít od ústředny dál zajištěny své (nebo pronajaté) linky (kompletní linky, ne jen část přenosového pásma). Ty by ale měli být v jeho režii a pod jeho dohledem (alespoň pokud je to opravdu poskytovatel a ne jen přeprodejce). A přinejhorším má na O2 trochu silnější páky než běžný uživatel.

Dochy

A ještě: Co zkusit to pořešit s telekomunikačním úřadem?