SinceX

Internet a děti

Co si myslíte o dětech, které rády sedí u počítače a brouzdají na internetu. Necháváte je přitom nebo jim ho odpojujete?
Například já jsem zástance děti na internetu, sám u něho sedím pár hodin..pár, trochu více ale jde mi více o Vaše názory :)
Doplňuji:
No, shrnu to takhle, internet je hypermoderní věc, která má v sobě více informací, než kdejaká encyklopedie. Co se týče Vašich dětí a jít ven? To je radši mějte doma, v téhle době není moc bezpečné chodit ven, zvlášť když parta naučí kouřit jiné dítě nebo brát drogy. Toho radši mít doma už i u toho internetu. Ale přísloví " Internet je dobrý sluha, ale zlý pánů je více než pravdoucí. Všiml jsem si, že poslední dobou, nikdo neovládá češtinu, sám hodně lidem opravuju chyby typu: babyčka, lýbat, žyju atd..možná, že je to často vidět právě na odpovedi.cz .. :)

Nejlepší odpověď
kropitko

Syn u počítače hnije,dříve hrál fotbal,šlo mu to,teď jen sedí a hraje hry,vyhnat ho jde jen těžko,když ho vyženu,tak jde k babičce,která ho nechá. Hádky ohledně počítače,běžná věc......

je to o tom,že všeho z mírou,nic se nemá přehánět,pokud Vám dítě u počítače bude trávit tolik času,jako to moje,tak to nebudete ochotni akceptovat.

Další odpovědi
anonym

Nepopiratelně to „patří k době“.Téměř jakýkoliv způsob,kterým se děti a nejen ony něco dozvědí o realitách kolem, je snad dobrý. Ovšem domnívat se,že starý způsob,knihy,je mimo mísu,je Omyl.Ono je to pracnější,čís­t,snadnější je lítat po Netu. A na dodatku= děti+venek+ drogy něco je.Ale řešení snad existuje.
Mimochodem-kde je třeba plavání,fotbálek a pod.?
Knížka,jako forma sdělení je jasná a pevná.Mohu si vybrat.Kníhu.Ale děti jsou hravé a dost těžko si vyberou.Na Netu. Hra je jistě forma učení,ale … A písemný projev? Někdy by jeden dlouze a táhle vyl.Už jsem si „zvyknul“ na Vydět,Babyčka,Sli­šel a jiné chuťovky.Tristní je ale náplň,obsah.Asi optimální je rozumně sloučit oba způsoby dozvídání se.Po úpravě odpovědi z toho vzniknul blábol.

anonym

Já už děti neřeším,ale moje žena dost často říká,už by jsi ten PC mohl dnes vypnout,a nebo to nevypínej já se jdu mrknout na recepty.
Je ale fakt,že dříve byli děti za trest doma a dnes většina chodí za trest ven(nemohou být u PC).

mosoj

Pokud sedí převážnou část u počítače a hraje hry, pak je to špatné a měl by se někdo zamyslet. Pokud využívá počítač k získávání informací, využívá textové a tabulkové a jiné programy ke své práci a učení je to přínosné, ale vždy pĺatí „Všeho moc škodí“.
Nejhorší je že tento způsob vzdělávání neučí lidi se vyjadřovat. Zde na internetu je to naprosto zřejmé. Čím mladší tím hůře je položená otázka.

iwetax

U nás to bude boj až malá bude chtít na internet. Protože když jsem doma tak jsem pořád na počítači. Každopádně o tom budu rohodovat já. Počítač máme v obíváku.

Počítač je podle mě dobrá věc, je to ve finále levnější než chodit do ZOO, nebo na vílety. Podporuje myšlení líp než procházka lesem.

Wareg

Internet je dvousečná zbraň. Na jedné straně nevyčerpatelný zdroj informací a na straně druhé těžký zabiják času. Žijeme ovšem v moderní době a internet je a bude IN. Pokud nechceme, aby děti seděli u počítače a brouzdali na internetu x hodin denně, měli bychom jim jít příkladem, jinak se staneme, hned po učitelích, nepřítelem č. 1! Ale… každý sám nejlíp ví, jak to je! 🙂

Nuk nuk

O dětech si nemyslím nic. To spíš o jejich rodičích se domnívám, že by mohli trochu přidat na intezitě zájmu o své potomky.

Pak ale také záleží, co ty děti na tom počítači a na internetu sledují. Přijde mi to ovšem poměrně nekontrolovatelné.
Pokud je dítko tak dobře vychované, že může rodič věřit tomu, že na internetu nebrouzdá po nevhodných stránkách, ale hledá nějaké ty důležité informace a pokud je také schopné pak od toho vstát a dělat něco jiného, pak je to dejme tomu v pořádku.

Ale stejně je to s tím venkem – pokud bude dítko vedené dobrým způsobem, na drogy nesáhne.
Vše je to v rodičích – jak si děti vychováme, takové je budeme mít.

faktor82

Sice to říká „ten pravej“, ale je fakt, že děti by se spíš měly učit pohybu a sportu. Samozřejmě, počítač je pro děti taky důležitý, ale to už je pro ně lepší hrací konzole Wii, při hrách se aspoň pohybují.

Ke škole však dnes počítač vesmě potřebují, takže, všeho s mírou :)

kropitko

SINCEX třeba jako obívák