Kepler

Intenzita srážek je uváděna mm. Je v mm/h, nebo je to celkový úhrn během srážkové činnosti?

Jak známo, 1 mm srážek znamená 1 litr vody na m2. Uvádí to tak ČHMÚ i windy.com, aniž by to bylo nějak definováno – tedy ta doba.

https://pixaba­y.com/photos/wo­man-female-model-beauty-young-2138534/

Odpovědi
mosoj

Tak já nevím, anglicky neumím, ale poznat jak jsou míněny uvedené srážky, ze souvislosti umím. Meteorologicky jsou míněny úhrnové srážky za 24 hod na př. spolu s předpovědí počasí, nebo to je ve zprávě vždy upřesněno. Na př. během bouřky spadlo tolik a tolik srážek, během hodiny atd. atd. Není třeba dělat z primitivní věci záhadu! Je třeba číst zprávy z věrohodných serverů a ne z bulváru.

Já vím každý bodík se počítá!

Edison

Z velké části sis odpověděl sám, Keplere. Je něco jako intenzita, tedy za hodinu, a druhý parametr úhrn, ten vždy za sledované období – den, týden, měsíc, rok…

Dochy

Musí být extra definováno… Třeba: včerejší bouřky s sebou přinesly až 10mm srážek…

Kepler

mosoj: ty počítáš portály ČHMÚ a windy,com za bulvár? Tak to tě teda lituju.

Kepler

Tak mi tedy vysvětlete, co znamená ten údaj na windy.com, který ty mapy ukazuje průběžně. Tedy nevím jak často se aktualizují, ale ukazují že tam a tam prší 5 mm. Až do příští aktualizace tam prší pořád, tedy celkový úhrn známe až po přechodu fronty. Samozřejmě nemám na mysli celkový úhrn srážek třeba za měsíc.

Edison

Na windy to vypadá, že si můžeš zvolit, za jakou dobu je úhrn zobrazen.