hawranek

Inteligence delfínů

Hodněkrát jsem o tom, jak moc jsou delfíni inteligentní, snad i inteligentnější než člověk. Tak mně napadla taková myšlenka (čtěte: blbost 😁). Proč delfíni nezaložili nějakou podvodní civilizaci? Já vim že by se jim s ploutvema asi blbě stavělo, ale…:-D

Nejlepší odpověď
tom004

Tyto dvě sci-fi knihy,které se u nás prodávali v roce 1979,velice dobře vystihují,jak by mohla vypadat spolupráce člověka s delfíny,jejich iteligenci,ap.Jsou velice dobře napsané,a mnohé z toho je dnes už skutečnost.Snad by se dali sehnat v nějakém antikvariátu,nebo je může mít někdo ze známých,kteří se o tuto literaturu zajímají.

http://img.na­dapenny.com/t20/112­73/nadap153122488­830231.jpg

Další odpovědi
arygnoc

delfíni mají štěstí – člověk, coby konkurent ohledně inteligence, na rozdíl od nich, vymyslel zbraně a poznal zabíjení blízkého svého – co delfíni nedělají (pomineme-li soupeření o moc a samičky), a je na nejlepší cestě vyhubit sám sebe (bohužel, při tom zahubí i delfíny, což nemůžou ovlivnit).

takže se asi dočkají (když přežijí), své civilizace.
doufejme, že bude humánnější (delfínnější).