J.Mecir

Který z uvedených procesorů je nejvýkonnější?

Intel core duo vs. Intel pentium dual-core vs. Intel celeron M vs Intel pentium M

Jaký z třech posledních je nejvýkonnější a jaký je rozdíl Intel core duo a ten nejvýkonnější, který uvedete.

Odpovědi
Quimby

Tohle nejsou celé názvy. Intel core duo je prostě dvoujádrový procesor od intelu a těch je hodně, pokud je chceš porovnat musíš uvést konkrétní procesor.
Tady můžeš porovnat 2 procesory: http://cpubos­s.com/compare-cpus je to v angličtině, ale tak ty čísla jsou v tom jasný.

cochee

Pentium dual core je příliš široký pojem, všechna moderní pentia jsou dual core a žádný konkrétní model není takto značen, dvojjádrová Pentia jsou značena kombinací jednoho písmene a čtyř číslic, například T2310 anebo N3530 apod. Verze procesorů s písmenem M v názvu jsou určeny pro notebooky (M = mobile), výkonnostně žádná sláva. Výkon nelze porovnat, liší se podle frekvence, je nutno uvést konkrétní model procesoru, může se stát, že Pentium M (výkonější řada) na nízké frekvenci bude mít o něco nižší výkon než Celeron M (méně výkonná řada) na vyšší frekvenci.