ten který je

Instituce chudobince

Hrál chudobinec v 19 století stejnou úlohu jako dnes domov seniorů?
K této otázce mne inspirovaly fotografie staré Prahy z 19 století.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne. Chudobinec bával zřizován obcemi, pro ubytování sociálně slabých rodin a jedinců. Dalo by se říct něco mezi sociálními byty a azylovými domy.

Další odpovědi
Conchus

Ne, chudobinec byl pro chudé, starobinec pro staré. Pečovaly o něj obce a různé nadace, bez státní podpory.