VFerre

Instalace Windows8

Vyřešil jsem, že si koupím notebook, ale je bez os takže si budu moci koupit Windows a chci Windows8. Mohu sám nainstalovat Windows na Notebook bez os nebo radši chce to specialistu. Když sám: mohl by někdo napsat postup?
Děkuju moc!:)

Nejlepší odpověď
chudst

Je to jak říká Vašek123. V dnešní době je to již triviální (ačkoli pokud jste to nikdy nedělal a lekáte se každé chybové hlášky, doporučuji to svěřit někomu jinému).

Zapnete notebook a vložíte DVD. Pravděpodobně ho budete muset znovu vypnout a zapnout. Někde (a často) mají přednastaveno již bootování (=načítání zaváděcího programu) z DVD mechaniky (pokud je DVD vloženo, jinak se automaticky načítá z HDD), takže jakékoli nastavování odpadá. Pokud je nastaveno bootování primárně na harddisk, tak „nejtěžší“ je přijít na to, jak se dostat do biosu a přepnout bootování . Někde je to klávesa Delete, jinde F1, F8, F12… setkal jsem se z různými variantami. Tohle si vyhledejte dopředu na internetu, věřím, že na googlu najdete anglicky návody na svůj notebook (či aspoň obdobnou sérii).

Poté jednoduše uložíte nastavení, a při dalším spuštění by se mělo bootovat přímo DVDčko s Windows 8. Tam instalace triviální a uživatelsky graficky přívětivá, jako při instalaci jakéhokoli dalšího programu.

Windows 8 také dokáže rozpoznat daný notebook a stáhnout si sám ovladače, které potřebujete pro jeho chod, takže co se týče základních ovladačů (grafika, zvuková karta, touchpad, wi-fi…), mělo by se vám to stáhnout vše samo. Tady se může stát (snad) jen jedna věc – nestáhne se vám ovladač na wifi – tak si ho jednoduše stáhnete na jiném PC, přenesete přes flashku a nainstalujete. Jakmile máte internet, „máte všechno“.

Otázka celkové instalace W8: cca 1 hodina. Otázka instalace, kdy s W8 budete muset něco dělat vy a nebude to za vás dělat program: cca 2 minuty. Otázka následného ladění, aby to bylo dle Vašich představ (= natavení plochy, ikon, doinstalovávání programů, např. přeměna nabídky metro zpět na klasickou nabídku START, rozdělení disku…) – dle mých zkušeností cca 1 den (ale to by bylo i v případě, že koupíte s již předinstalovanými Windows) :))

Další odpovědi
Vašek123

Instalaci provede každý. Zapni počítač, dostaň se do biosu, tam přepni bootování z hardisku na dvd-rom. Restni ho, dej tam cd a už vesele ńa instalaci ;)

kablik

slyšel jsi někdy příběh o Hurvínkovi jak chtěl vyhrát druhou světovou válku? tak tvůj nápad je něco podobného, jinak ovšem můžeš se svým NB a W8 experimentovat libovolně…