ufon009

instalace windows 7 a asus x550VB

Zakoupil jsem notebook asus x550vb bez OS + originál win7 profesionall…a mám problém s instalací windows … při instalaci ve výběru disků, kam win7 nainstalovat mi to píše: Sysém win7 nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk má tabulku oddílů MBR. V systémech EFI lzde systém win7 instalovat pouze na disky GPT. ..... mám originálku win7 profesional … Nevíte prosím někdo, co s tím? :( … ps. formát nejde = píše to kód chyby 0×8004242d … je to windowsem nebo notebookem? díky moc za jakkoukoliv odpověď!

Nejlepší odpověď
arygnoc

nastavte bootovanie z média
odpojte všetky periférie okrem myši
vložte inštalačku
zrušte delenie disku
naformátujte disk
rozdelte disk
pokračujte inštaláciou

:-Q

Další odpovědi
cochee

Začnu od konce: je to tím, co jsi sám napsal výše v popisu toho hlášení. Windows Vista a vyšší nelze nainstalovat na pevný disk naformátovaný jako MBR, pokud PC obsahuje nikoliv BIOS, ale nový systém UEFI. Já jsem se s tím ještě nesetkal, ale jestli to dobře chápu, tak na tvém disku už jsou nějaké oddíly. Řešením by mělo být všechny oddíly před instalací zrušit – vymazat, což instalátor Windows umožňuje, načež vytvořit v tomtéž instalátoru oddíl nebo oddíly nové a ty už by měl systém automaticky „nachystat“ v režimu GPT. Pokud to nepůjde, už mě napadá jenom vymontovat disk a nainstalovat jej jako další mechaniku na již funkční PC s Windows alespoň Vista SP1; systém by měl při inicializaci disku nabídnout jeho překonvertování z režimu MBR do GPT.