Instalace vodoměru v nájemním bytě?

Je možné,aby pronajimatel(sou­kromník) požadoval po nájemci zaplacení instalace nového vodoměru?

Odpovědi
standa

V zásadě by nájemce tyto náklady neměl nest…, je to věc majitele domu/bytu.

ALE, praktický život je o kompromisech, takže doporučuji jednat a ne kategoricky uplatňovat svá práva. Ne vždy se to může vyplatit.

Nevím jaké jsou „vztahy“ mezi majitelem a nájemníky, nevím jak je to s možností zvýšení nájemného ap. Ale ´silové´ řešení může někdy vyústit v nežádoucí reakci druhé strany.