slipknotak

instalace starého Dooma 1 či 2 do nového notebooku..

uz sem si stahnul nekolikrat dooma 1 nebo 2 v zabalene verzi klasicky .rar, nebo .zip…ale vzdy kdyz kliknu na instalaci..winrar mi oznami ze
nelze spustit soubor C/users/P4B36–1/appdata/local/tem­p/Rar.eXa0.194/DO­OM2.EXE.....ja se v pocitacich moc nevyznam ale podle me mi tam chybi nejaky program na spousteni prosim o pomoc

Odpovědi
cochee

Nespouštěj to přímo v tom Winraru, musíš nejdříve všechny soubory vyextrahovat – pokud je vše v tom .raru přímo v nějaké složce, jen tu složku přetáhni přímo z okna WinRar na plochu nebo do jiné složky v Průzkumníkovi. Pokud ty soubory jsou uvnitř .raru „holé,“ bez nadřazené složky, nejprve složku vytvoř a pak teprv do ní přetahej ty soubory. Když otevíráš něco přímo ve WinRaru, ono se to nejprve na pozadí extrahuje jako dočasný soubor do některé ze složek Temp a pak se otevře; při tomhle ti ale v tom Temp chybí všechny ostatní soubory z toho .raru, proto se ta instalace nepodařila. Mimochodem, Doom je stará hra pro operační systém DOS (předchůdce Windows) a tak je možné, že ti napoprvé nepoběží – řeší se to pomocným programem jménem DOSBox, který hře „nakecá,“ že běží v DOSu.