Heřman

Instalace OS Ubuntu s Windows 7

Dobrý den. Potřebuji pomoc mám notebook a v něm mám OS Windows 7 a chci naistalovat OS Ubuntu je možné že se my smaže (odinstaluje) Windows 7. Děkuji za odpověď Heřman

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ inštalujete Ubuntu vo windows, Postupujte v krokoch, ktoré sa ukazujú. Jeden z krokov je rozdelenie disku, alebo celý disk pre Ubuntu. Určite rozdelenie disku. Po inštalácii sa vytvorí bootovací súbor, ktorým budete určovať, ktorý systém chcete spustiť.
PS.Tento dvojsystém používam spoľahlivo už roky.

Další odpovědi
emba5

Nejlepší bude když si pořádně pročtete návod v odkaze.V zásadě je potřeba zdefragmentovat disk s windowsem a zazálohovat důležité věci.Instalátor UBUNTU potom vytvoří na konci dysku oddíly pro Linux,nainstaluje systém a zavaděč systémů s kterého máte přístup do obou systémů,ale pokud se potom chcete vrátit pouze k win.tak potom je to složitější.

Zdroj: http://wiki.u­buntu.cz/Pr%C5%AF­vodce%20insta­lac%C3%AD

chudst

Rozdelte si harddisk na dva oddily. Na jednom si nechejte W7 a na druhy si dejte Ubuntu. Pokud v tom nemate praxi, doporucuji, at vam to udela kamarad a vy se divate. Kdyz se neco pokazi, on snad bude vedet, co delat – vy pravdepodobne ne.