zjentek

Inklinují ilumináti ke skupině okolo Boha, anebo ke skupině okolo Satana?

Pořád nevím kdo je na týhle Zemi zlej a kdo hodnej..

Nejlepší odpověď
annas

„Kdo jsou ilumináti? 5 zásadních otázek kolem tajemného společenství“
https://www.ex­pres.cz/ilumi­nati-andele-a-demoni-0h4-/zpravy.aspx?c=A180316­_195423_dx-zpravy_stes

"lumináti měli většinu stoupenců získávat právě z řad zednářů. A protože na rozdíl od nich nevyžadovali od členů víru v boha, začali se mezi nimi sjednocovat především ateisté, kvůli čemuž pak vznikaly spory s církví.

To ostatně koresponduje i s teorií, kterou Dan Brown rozvíjí v knize Andělé a démoni. Ilumináti, snažící se církev zničit, v ní stojí za vraždou vědce, který se pokouší dokázat, že si věda a náboženství nemusí za každou cenu odporovat."

--
Jiný názor z pohledu křesťanského/bi­blického.

Pokud je iluminátské spiknutí ("ovládnutí "světa) skutečně pravdivé, ilumináti nejsou nic jiného než pěšáci v rukou Satana, který je využívá jako nástroj ve vztahu proti Bohu
https://www.got­questions.org/i­lluminati-conspiracy.html

Výpověď bývalé členky z řádu Iluminátů

Skupiny iluminátů praktijí osvícenství, tzv. luciferismus. Kořeny sahají až k babylonské kabale, Keltům a Egypťanům. Ale využívají i vlastní praktiky okultismu. Uznávají antické démony a praktikují zlo.
Více
http://svobod­nenoviny.eu/pri­nasime-sokujici-vypoved-byvale-clenky-z-radu-iluminatu-ktera-popisuje-tuto-organizaci-2-cast/

Proto záleží na úhlu pohledu.

Další odpovědi
ivzez

Ani k jedné.

klumprt

Záleží na tom, kdo to posuzuje.

Roman71

Možná, že se do mne hned zase někdo trefí, že svět nění tak černobílý, nicméně, pokud někdo nestojí na straně prodporující zájmy Božího království, stojí v odporu proti Bohu. A co se iluminátů týká, tak ti na Boží straně nestojí, jinak by se nesnažili ovládat vše ve světě a navíc okultními praktikami, které Bůh nenávidí.

independent

To by mně taky zajímalo