infuze – průběh

Jdu poprvé na infuzi, co to obnáší ??? Mám tam být 7 dní, to budu dostávat nepřetržitě ???

Odpovědi
Wareg

Dobrý den,

zřejmě si jdete poležet do nemocnice. Infúze je nějaký roztok (záleží na tom, co u vás budou léčit) v skleněné lahvi nebo plastovém sáčku, který do vás budou lékaři nitrožilně vpravovat. Také vám asi napíchnou žílu tzv. kanylou (laicky jehla, která vám zůstane v ruce, aby vás nemuseli pořád píchat znovu a znovu), do které připevní hadičku infuze. Infuze do vás bude tedy nepřetržitě „téct“, přímo do krve. Léčba onemocnění je takto rychlejší. Nevýhoda je, že budete po dobu kapaček muset ležet na lůžku a moc se nehýbat.

ReHu

Myslím, že přestávky budou. Přece si taky musíte občas odskočit na toaletu apod.

Lucimia

Infuze znamená, že vám vpraví nějaké množství tekutiny do žíly. Do ruky vám napíchnou flexilu (ohebná plastová jehlička) a zalepí, budete ji mít celých 7 dní.
Pok budete mít podle ordinací jednotlivé infuze. Nevím, kvůli čemu infuze mít budete, je to dost individuální. Některé infuze, například tukové emulze nebo infuze s lékem na rozšíření cév, musí téci dost pomalu, takže je možné že vám ta infuze poteče třeba i několik hodin a že jich třeba budete mít i víc. Je to podle ordinace lékaře.
Ale ničeho se nebojte, sestřičky vám vše řeknou, vysvětlí, když budete potřebovat, infuzi vám odpojí a budete si moci dojít na WC…apod. U postele budete mít zvonek, která můžete kdykoli použít, když se vám bude dělat špatně nebo se bude cokoli dít.
Vemte si TV, nebo radio, noviny, časopis, protože se asi budete nudit…
Jestli chcete něco více podrobněji, stačí specifikovat otázku.
Přeji hodně štěstí a ať to máte co nejdříve za sebou 🙂

Wareg

Tak přestávky budou, to je jasné, ale po dobu kapání té kapačky se musí ležet…