autacek

Indukční smyčka – prosím poraďte jak na to…

Může se to stát každému z Vás, čekáte v autě na zelenou, ale před vámi je cyklista, skútr, či malá motorka, smyčka ve vozovce je nezaregistruje a vy do cyklisty buď najedete, nebo tam strávíte půl hodiny…

Totéž když jste Vy sami na kole či motorce a nejede za vámi žádné auto, nebo je řidič za vámi debil a nad indukční smyčku ve vozovce nenajede, ani když mu necháváte prostor a gesty mu naznačujete, kam si má stoupnout.

Skutečně netuším jak situaci například za slabého provozu když jedu na kole řešit, přece není řešením jet na červenou, či po chodníku ?!
Doplňuji:
Indukční smyčka je drát zařezaný ve tvaru čtverce či obdelníku před semaforem – jde to vidět, neb je to zase zalito tenoučkou vrstvou asfaltu – a indikuje přítomnost vozidla. Pokud tam nic nestojí, nechává volno pro hlavní silnici, (případně všude zelenou pro chodce) a vy máte červenou. Pokud vyjíždíte z takové vedlejší (na kole či mopedu) zelená vám neblikne ani kdybyste se na hlavu stavěli. Asi nezbyde nic jiného, než se obrátit na ministerstvo dopravy – pokud tak již nikdo neučinil… :(

To je pořád cyklistika, cyklistika a prd prd, pak člověk nemá jet radši autem… :(

Nejlepší odpověď
Hakunamatata

Tak ti nevím, já se s tímto problémem moc nepotýkám, zaregistrovala jsem jen jednu indukční smyčku v životě. Pokud máš někde blízko indukční smyčku, která tě takto štve, někdy v noci se tam vydej se sprejem a vyznač místo, kde přesně je a napiš tam – čidlo na semafor 😉
Doplňuji:
Jako aby se lépe gestikulovalo, až k té situaci dojde. Mám pocit, že tak 80% lidí vůbec neví, že něco takového existuje.

Co dělat, když jedeš z vedlejší, tak to teda fakt nevím. Můžeš mi napsat, kde to konkrétně je?

Další odpovědi
suaeda

Stejný problém řeším na motorce. V našem městě vím o místě, kde ona indukční smyčka mě při jízdě ke křižovatce nezaregistruje. Zajímavé je, že na této křižovatce na 3 vjezdech zařízení normálně zareaguje, ale na posledním čtvrtém vjezdu nefunguje. Podle mne je to špatně nastaveno. Možností je několik, jet na červenou, vyhnout se této křižovatce, nebo jet v koloně. Pravděpodobně bude třeba tuto závadu nahlásit na příslušný odbor dopravy.

mosoj

Nevím jak dnes, ale pravidla silničního provozu říkala, že se má zastavit na hranici křižovatky a čekat až bude zelená. Navíc nevím vůbec o čem mluvíš.
Asi jsem špatný řidič, ale vědomě na červenou nejezdím, kdyby se ten za mnou stavěl na hlavu.
Doplňuji:
Tak to nahlaš na policii . Určitě půjde zvýšit citlivost indukčního snímače.

cukrar

autacek, kdepak je tato křižovatka že cyklista nemůže jet?

autacek

Hakunamatata > je to v každým větším městě na všech novějších světlech. Konkrétně to mám cca 200 metrů od baráku a každej den co tudy jedu tam stojím jak kosočtverec a modlím se, aby něco zamnou přijelo.. Někdy to vezmu na chodník a zmáčknu si tlačítko pro chodce…

Hakunamatata

díky za tvé příspěvky, zase jsem se skvěle pobavila 😁
Nevím tedy přesně, na co to čidlo reaguje, ale jestli to dobře chápu, musíš si nějak uměle vytvořit magnetické pole. Hm…ještě o tom popřemýšlím

autacek

Čidlo pracuje na principu změny elektromagnetického pole. kdybych sebou vozil traverzu, tak by to asi pomohlo. Ještě jsem někde četl, že by pomohl silný magnet. To by mne ale pak mohlo přisát ke kokeji, tak tudy cesta taky nepovede. ;)

Tak už jsem si to našel, prej mám motorku nebo kolo položit… hm… to je rada nad zlato…
http://m.fyzma­tik.pise.cz/915-semafore-dej-zelenou.html