simsalabim

Indická řeka Ganga

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, co v překladu znamená „Ganga“. Vím, že je to řeka, ale chci vědět co znamená přímo ten její název. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Ganga je Bohyně, kterou před tisíci lety přivedl na tuto planetu král Bhagiráth. Do té doby tekla jen na nebeských planetách – vlastně ji můžeme vidět i my, když se podíváme na oblohu. Mléčná dráha – to je vlastně Ganga, tekoucí přes celé nebe. Maharádž Bhagiráth odešel do Himalájí, kde podstupoval neuvěřitelně tvrdá odříkání a modlil se přitom k Bohyni, aby sestoupila k nám na Zem. Ganga nakonec souhlasila, ale namítla, že když dopadnou její vody z nebe, bude náraz tak tvrdý, že Zemi rozbije. Maharádž Bhagiráth proto prosil Šivu, aby nějak dokázal její dopad ztlumit. Šiva nabídl, že nastaví svojí vlastní hlavu. Ganga se při dopadu zapletla do jeho vlasů a vyšla v podobě sedmi relativně krotkých pramenů. Ty se na zemi postupně stékají, až v Dévprajágu vytvoří plnohodnotnou Gangu.
http://www.sa­ri.cz/page.php?id=17