Autista

Imperialisti nám sem dováží inflaci?

Pod smyslem, oni nám sem daj třeba 2000 $ za auto, my dostaneme kousky papírků a oni majetek. Je naše vláda neschopná ve finanční gramotnosti, nebo je v tom hlubší smysl? (Hypoteticky), měli bychom to radši obchodovat ve zlatu nebo tak?

Odpovědi
Ametyst

Vtip je v tom, že kvůli globalismu z českého platu platíme světové ceny za mizerné asijské zboží.

Rokio

Inflace vzniká kvůli inflační spirále. Obchodníci zvyšují ceny, a tak chtějí zaměstnanci vyšší mzdu, čímž je znova vyvíjen nátlak na růst cen a tak pořád dokola.

Edison

Říká Ti něco globální trh? Víš, že si za těch 2000$ můžeš zase něco koupit? A jako to všechno jako souvisí s inflací?

Nastuduj si něco o ekonomii…