Gitt

iFrame – oříznutí obsahu vnořené stránky?

Zdravím,

je možné pomocí iframe oříznou webovou stránku, kterou pomocí toho iframe zobrazuji?
Pro příklad uvedu: www.seznam.cz a chci z té stránky vyříznout jen to okno se zprávami. Jde to nějak udělat?

Nejlepší odpověď
Hlada

To je zajímavá otázka. Myslím, že pomocí iframe to nepůjde. Do atributu src bude potřeba zadat adresu tak, aby se zobrazila jen požadovaná část. Najít v kódu stránky nějaký div, id a pod., který bude obsahovat požadovanou část. Já jsem to ale nedělal, bude dobré, když se k tomu ještě někdo vyjádří.

Další odpovědi
Deter

„Z voleje“ mě napadá určit šířku&výšku ořezu a iframe elementu „vypnout“ scrollovací lišty.

Něco jsem našel tady: http://www.htmlco­detutorial.com/fra­mes/_IFRAME_SCROL­LING.html

takže atribut SCROLLING=NO by snad mohl pomoci.

PS: Teď mi ale došlo, že to zřejmě vyřízne jen horní levou část stránek a pokud iframe neumí nějaké pozicování průřezu, tak kýženého výsledku nedosáhnete.
Pak už to asi bude chtít opravdu jen getnou obsah Seznamu např. přes CURL a vyparsovat potřebné info.