Avatar uživatele
Gitt

iFrame – oříznutí obsahu vnořené stránky?

Zdravím,

je možné pomocí iframe oříznou webovou stránku, kterou pomocí toho iframe zobrazuji?
Pro příklad uvedu: www.seznam.cz a chci z té stránky vyříznout jen to okno se zprávami. Jde to nějak udělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, chudst, Hlada, Lostindream před 4649 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

To je zajímavá otázka. Myslím, že pomocí iframe to nepůjde. Do atributu src bude potřeba zadat adresu tak, aby se zobrazila jen požadovaná část. Najít v kódu stránky nějaký div, id a pod., který bude obsahovat požadovanou část. Já jsem to ale nedělal, bude dobré, když se k tomu ještě někdo vyjádří.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deter

„Z voleje“ mě napadá určit šířku&výšku ořezu a iframe elementu „vypnout“ scrollovací lišty.

Něco jsem našel tady: http://www.htmlco­detutorial.com/fra­mes/_IFRAME_SCROL­LING.html

takže atribut SCROLLING=NO by snad mohl pomoci.

PS: Teď mi ale došlo, že to zřejmě vyřízne jen horní levou část stránek a pokud iframe neumí nějaké pozicování průřezu, tak kýženého výsledku nedosáhnete.
Pak už to asi bude chtít opravdu jen getnou obsah Seznamu např. přes CURL a vyparsovat potřebné info.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet